مدیریت کلاس در سامانه مدیریت یادگیری رکیتا

  • ناصر کرمی
  • 14 مرداد 1397
  • دانشگاه و آموزش
  • زمان مطالعه: 2 دقيقه

در بلاگ‌های گذشته به معرفی سامانه و ایجاد کلاس درس توسط اساتید توضیحاتی ارا‌‌‌ئه کردیم. در این مقاله قصد داریم سایر امکانات سیستم را به کاربران عزیز معرفی کنیم. با ما همراه باشید...

دیوارچه

پس از ایجاد کلاس، در سیستم مدیریت یادگیری رکیتا صفحه‌ای به نام دیوارچه ایجاد می‌شود که شامل دوگزینه جزئیات و آخرین اتفاقات است.

دیوارچه درس سامانه مدیریت یادگیری رکیتا

در این صفحه، استاد درس پس از انتخاب گزینه جزئیات، صفحه‌ای همانند تصویر بالا را ملاحظه می‌کند که در آن می‌تواند اطلاعات درس اعم از نام و تصویر درس، سرفصل‌ها و ملاحظات (که قبلا وارد کرده) را علاوه بر مشاهده، ویرایش کند.

سیستم مدیریت یادگیری رکیتا | دیوارچه قسمت آخرین اتفاقات

همچنین با انتخاب گزینه آخرین اتفاقات، صفحه‌ای همانند تصویر بالا نمایش داده می‌شود که در آن استاد، می‌تواند آخرین اتفاقات شامل گفتگو‌ها، منابع، اعلانات و تکالیف ارسال شده را یکجا مشاهده کند.

تصویر فوق نمونه‌ای از تعاملات برقرار شده توسط استاد و دانشجویان در یک کلاس واقعی می‌باشد. گفتنی است که ویژگی‌های گفتگو، آپلود منابع و اعلانات توسط استاد و مدیریت تکالیف را در بلاگ های آینده به اختصار توضیح می‌دهیم.

مدیریت اعضا و نقش‌ها

در این قسمت از صفحه درس، سیستم مدیریت یادگیری رکیتا یک جدول از دانشجویان که در کلاس حضور دارند را به شکل زیر برای استاد که مدیر کلاس محسوب می‌شود،‌ ایجاد می‌کند.

صفحه اعضا و نقش‌ها

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، علاوه بر امکان جست و جوی دانشجویان، استاد می‌تواند با استفاده از ستون نقش کاربر به هر کدام از دانشجویان علاوه بر نقش دانشجویی، نقش حل تمرین و دستیار آموزشی را نیز انتساب کند. هنگامی که شما به عنوان مدیر کلاس، فردی را به عنوان دستیار آموزشی انتخاب می‌کنید، ایشان می‌توانند در مدیریت کلاس شما را یاری کنند. به عنوان مثال می‌توانید وظیفه مدیریت و تصحیح تکالیف را به دستیار آموزشی محول کنید. همچنین در ستون وضعیت کاربر امکان فعال یا بلاک کردن هر کدام از دانشجویان برای استاد وجود دارد. بنابراین اگر در حین کار نیاز به حذف و یا غیرفعال کردن کاربری بود، به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید.

استفاده از سیستم مدیریت یادگیری رکیتا برای اساتید و دانشجویان کاملا رایگان است.

در بلاگ‌های آینده به دیگر ویژگی‌های سیستم مدیریت یادگیری رکیتا می‌پردازیم به امید دیدار شما در رکیتا...

 ناصر کرمی

ناصر کرمی هستم عضو تیم تحریریه رکیتا. به نویسندگی، مخصوصاً در حوزه آموزش علاقه‌مندم.
هدف ما در رکیتا ایجاد فضایی برای بهبود کیفیت آموزش و ارائه راهکار‌ها و روش‌های جدید آموزشی است.
راه ارتباطی من: naser.karami76@gmail.com
سامانه مدیریت دروس رکیتا | درباره ما | بلاگ‌

دیدگاه‌ها

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب منتشر نشده است

دیدگاه خود را به ما منتقل کنید.