شرایط مشروطی تحصیلی برای دانشجویان

  • مهرداد کاهه
  • 5 خرداد 1396
  • دانشگاه و آموزش
  • زمان مطالعه: 9 دقيقه

مشروطی چیست؟! مشروط که می‌شویم چه می‌شود؟ برای اینکه بتوانیم از مشروط شدن جلوگیری کنیم چه کار‌هایی را باید انجام دهیم؟ در این مقاله قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم و زندگی دانشجویی همراه با مشروطی را از ابعاد مختلف بررسی کنیم.

مشروطی واژه‌ای است که همه ما دانشجویان حداقل یک بار آن را شنیده‌ایم و گاها با این دوران طلایی تصادمی نیز داشته‌ایم. چیزی در همان مایه‌های رفوزگی دوران مدرسه! حال بماند که این واژه برای بعضی‌ها از رگ گردن نیز نزدیک‌تر است. در این مقاله با قوانین مشروطی و راه‌های مقابله با آن آشنا می‌شویم. با ما باشید!

بیشتر بدانید: نحوه انتخاب واحد در ترم تابستانی دانشگاه‌ها

بیشتر بدانید: شرایط مشروطی برای دانشجویان کارشناسی ارشد

بیشتر بدانید: تفاوت شیوه‌ی آموزش محور و پژوهش محور

بیشتر بدانید: شرایط تغییر رشته و گرایش در دانشگاه‌ها

بیشتر بدانید: شرایط اخذ معرفی به استاد برای دانشجویان

قانون مشروطی در دانشگاه‌ها

بر اساس تعریف آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، چنانچه معدل نمرات هر نیم سال (هر ترم) دانشجو کمتر از ۱۲ بشود، آن دانشجو در آن نیم سال مشروط تلقی شده و در نیم سال بعد (به جز نیم سال آخر) حق انتخاب بیشتر از ۱۴ واحد را نخواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط و آیین‌نامه‌ها، مقاله شرایط مشروطی برای دوره کارشناسی ارشد را مطالعه کنید.

پس اگر از دوستتان پرسیدید این ترم چند واحد داری؟ گفت ۱۴ تا احتمالا ترم پیش مشروط شده.
این که چرا ۱۴ واحد و چرا اینگونه است مهم نیست! مهم این است که اگر شما مشروط شوید بر اساس این قانون بسیار عقب خواهید افتاد و اگر بیش از ۳ ترم متوالی یا غیر متوالی (فرقی ندارد) مشروط شوید به احتمال زیاد شما از دانشگاه اخراج خواهید شد.

ذکر این نکته قابل توجه است که در صورت یک ترم مشروطی، این شرایط فقط در کارنامه شما قابل مشاهده است و هیچ نامه‌ای به منزل شما ارسال نمی‌گردد. اما در صورتی که مشروط می‌شوید خانواده را حتما در جریان قرار دهید، چرا که با دو ترم مشروطی آنها خبر‌دار خواهند شد.

اگر یک یا دوترم مشروط شده‌اید، باید بگویم خب خیلی بیشتر باید مراقب باشید و درس بخوانید و باید هرچه بیشتر سعی بر جبران داشته باشید. حال اگر جزء آن دسته از دانشجویان هستید که سه ترم مشروط شده‌اید، دیگر همه چیز بسته به مرام دانشکده و دانشگاهتان است. چرا که سه ترم دانشجوی با سه ترم مشروطی قانوناً دانشجوی اخراجی تلقی می‌شود که باز هم برای هر دانشگاه اوضاع متفاوت است. ممکن است شما را به کمیسیون ارجاع دهند و بتوانید باز هم ادامه تحصیل بدهید و یا اینکه بر نظر دانشگاه اخراج شوید.موارد استثنایی برای شرایط مشروطی وجود دارند. برای افراد دارای پرونده پزشکی، شرایط خانوادگی و ... قوانین مشروطی متفاوت خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر شرایط حذف اضطراری دروس برای دانشجویان را نیز بخوانید. این مقاله به شما کمک می‌کند دروسی که ممکن است برایتان مشکل‌آفرین شود را پیش از آزمون حذف نمایید. همچنین می‌توانید از طریق مقاله نحوه انتخاب واحد در ترم تابستانی برخی از دروس را در ترم تابستانی اخذ نمایید.

چکارکنیم که مشروط نشویم؟

۱. اگر حس می‌کنید مشکل از رشته شما ‌است، برایش چاره‌ای بیاندیشید!

این امری کاملا طبیعی است که گاهی از رشته‌ای که در آن در حال تحصیل هستید لذت نبرید. این مشکل در ترم‌های اول دانشگاه به طبع بیشتر است. دانشجویان با ورود به دانشگاه، به دلیل عدم شناخت کافی از رشته مورد نظرشان، ممکن است دچار دلزدگی و یأس شوند. دوستان عزیزم! این اتفاق طبیعی است و برای بسیاری از ما‌ رخ داده است.

حال اینکه باید چکار کنید؟! بهتر است رشته خود را واقعی‌تر و منطقی‌تر بشناسید. از اساتید و دانشجویان ترم‌بالایی خود کمک بگیرید و رشته خودتان را بهتر درک کنید. شرایط بازار کار رشته‌تان را تحلیل کنید. این که بدانید در بازار کار چه خبر است، خود برای شما ایجاد انگیزه می‌کند.

نگران

اگر همه این راه‌ها را رفتید و دیدید که باز هم نکته جالبی در رشته خود پیدا نکردید، آن وقت می‌توانید به فکر تغییر رشته یا تغییر گرایش باشید. کار پرزحمتی است! اما بهتر از آن است که ۶۰ سال با رشته‌ای زندگی کنید که حس خوبی به آن ندارید.

۲. همه هندوانه‌ها را در یک ترم برندارید!

باید بگویم برای تقریبا ۹۰٪ ما دانشجویان دو جمله کاملا صدق می‌کند و هر ترم نیز تکرار می‌شود.

  1. روزهای پرفیض امتحانات که دست به دعا می‌شویم که ترم بعد جبران می‌کنیم!
  2. روزهای اول ترم بر سر انتخاب واحد که کله‌مان داغ تشریف دارد و تمام درس‌های سخت را یکجا بر‌می‌داریم

همه هندوانه ها را در یک ترم بر نداریم

در اول ترم همیشه سعی کنید اگر درس‌های تخصصی بر می‌دارید، چند درس‌ عمومی و یا درس‌هایی که در آن نمره بهتری می‌گیرید را هم بر‌دارید. تجربه ثابت کرده نمره این نوع درس‌ها از مشروط شدن شما جلوگیری می‌کند.

۳. شور و شوق خود را بین ترم تقسیم کنید!

دیده شده که بعضی از دانشجویان مشروط شده، برای جبران شرایط از اول ترم شور و شوق زیادی نشان می‌دهند. ممکن است این افراد تا دوهفته اول ترم ردیف اول کلاس‌ها بنشینند. در اواسط ترم که نگاهشان می‌کنید می‌بینید به ردیف‌های عقب‌تر ارجاع داده شدند و معمولا با تاخیر به کلاس‌ها می‌رسند. بماند که در اواخر ترم دیگر به کلاس نمی‌آیند.

باید به عرض این دوستان برسانم که "رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود". سعی کنید انرژی خود را به نوعی در طول ترم تقسیم کنید. اگر نمی‌توانید این کار را کنید شک نکنید که عواقب خوبی در انتظارتان نخواهد بود. خودتان را مجبور کنید که حداقل در تمامی کلاس‌ها حاضر شوید. حضور در کلاس‌ها خود استرسی در شما ایجاد می‌کند که به نوبه خود می‌تواند به بهبود روند تحصیلی شما کمک کند. همینطور اینکه قسمتی از صحبت‌های اساتید نیز در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت خواهد شد و قطعا در روزهای امتحان در یادگیری سریع‌تر درس مثمر‌ ثمر خواهد بود.

انرژی خود را تقسیم کنید

۴. اگر مدام نتیجه بدی می‌گیرید، راه و روش را تغییر دهید!

اگر یک ترم مشروط شدید و برای آن دلیل مورد قبولی پیدا نکردید، حتما به عقب بازگردید و خودتان را آنالیز کنید. گاهی اوقات ممکن است روشی که شما انتخاب کردید روش درستی نباشد. ممکن است شما در ناخودآگاه خود از چیزی رنج می‌برید. در این روند مشاور‌ین دانشگاه و یا دوستان موفق‌تر‌، قطعا می‌توانند به شما کمک کنند.

از حرف زدن و کمک خواستن از دیگران اصلا خجالت نکشید. مهم این است که شما می‌خواهید چیزی را درست کنید. پس شجاع باشید و مشتاقانه به سمت دوستان و آشنایان امین خود روید. داستان غم‌انگیز خود را برایشان تعریف کنید. مهم نیست چه داستانی است، از شکست عشقی گرفته تا مشکلات خانوادگی.

اینکه شما آن را برای کسی که به او اعتماد دارید بازگو کنید، مشکل برای خود شما نیز کم کم رفع خواهد شد. تا زمانی که مشکلاتتان را به بیرون نریخته‌اید و با آنها رو‌در‌رو مواجه نشدید، همیشه همراه شما خواهند ماند.

۵. تکنیکی درس بخوانید!

امتحان مهم‌تر از کلاس! هر چند کلاس برای آمادگی امتحان مهم است، اما این امتحان است که همه چیز را مشخص می‌کند. پس خودتان را به صورت تکنیکی با امتحان دادن آماده کنید.

دوستانی داشتم که سر کلاس نیامدند و نمره ماکزیمم کلاس را گرفتند. حتما شما هم از این افراد سراغ دارید. هر استاد قلقی دارد، یکی روی حضور غیاب حساس است یکی روی تمرین ها و یکی روی امتحان و ... . سعی کنید قلق اساتید خود و عناصر تاثیرگذار روی نمره مانند نوع نمره‌دهی، سوالات امتحانی و پروژه‌ها را بشناسید. این نکته می‌تواند شما را از مشروطی نجات دهد.

گروهی درس بخوانید! در دوران فرجه سعی کنید با دوستان درسخوان خود ارتباط داشته باشید. در دوران فرجه، با دیگر دوستان قرار بگذارید و بخش‌های مهم درسی و سوالات امتحانی را به کمک هم مرور کنید.

۶. حال که مشروط شدم چه کنم؟

از قدیم الایّام می‌گویند مشروطی برای دانشجو است. مهم این است که شما سعی کنید گذشته را جبران کنید!

در هر صورت شکست می‌تواند مقدمه‌ای برای پیروزی باشد. درس‌های شکست را فراموش نکنید. نکاتی که در بالا ذکر کردیم را مرور کنید و سعی کنید از آنها کمک بگیرید. و اگر حالا بر حسب اتفاق یک بار مشروط شدید، خیلی به خودتان سخت نگیرید. این زندگی است، از پیچ و خمش لذت ببرید!

مشروطی دانشگاه

اگر شما هم تجربه خوب یا بد درباره دوران طلایی مشروطی دارید، در بخش دیدگاه‌ها با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 مهرداد کاهه

مهرداد کاهه هستم عضو تیم تحریریه رکیتا. به نویسندگی، مخصوصاً در حوزه آموزش علاقه‌مندم.
هدف ما در رکیتا ایجاد فضایی برای بهبود کیفیت آموزش و ارائه راهکار‌ها و روش‌های جدید آموزشی است.
راه ارتباطی من: kahe.mehrdad@gmail.com
سامانه مدیریت دروس رکیتا | درباره ما | بلاگ‌

دیدگاه‌ها

سیده عاطفه سید آقایی در دوشنبه، 08 خرداد 1396

بسیار عالی و درست..حرف دلمونو زدین

زهره در چهار شنبه، 07 تیر 1396

سلام اگر پرونده پزشکی در مرکزمشاوره دانشگاه داشته باشم به کمک مرکز میتونم بیشتراز ۱۴واحدبردارم؟؟

علی در دوشنبه، 13 شهریور 1396

سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم یک هستم ترم یک مشروط شدم و ترم تابستان برداشتم مشروط نشدم میخواستم ببینم میتوانم ترم دو را بیشتر از 14واحد بردارم؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 شهریور 1396

با سلام. آنچه که در بخشنامه‌های وزارت علوم نوشته شده است ملاک مشروطی ترم‌های اصلی است. احتمالا شما همان ۱۴ واحد را باید اخذ بفرمایید. با آموزش دانشگاهتان در تماس باشید.

امین در چهار شنبه، 15 شهریور 1396

سلام خسته نباشید،برای مقطع کاردانی مشروطی و اخراج دوترم است یا سه ترم؟پشت سر هم یا غیر متوالی؟ممنون...

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام. با آموزش دانشگاه تماس حاصل کنید.

نازی در سه شنبه، 30 آبان 1396

سلام من دانشجوی ارشد هستم و بنا بهسرخوردگی و برخی مشکلات روحی دورم مشروط شدم در حال حاضر ترم سه هستم و الان متوجه مشروطی شدم میخواستم ببینم آیا حق ادامه تحصیل رو دارم؟

ادمین سیستم در چهار شنبه، 01 آذر 1396

با سلام. خیر شما همچنان امکان ادامه تحصیل دارید. البته باید تعهد بدهید. لطفا سریعا به آموزش دانشگاه مراجعه فرمایید.

حميد در شنبه، 18 آذر 1396

سلام من دانشجوي ترم اول هستم اگر در ترم اول مشروط بشم در انتخاب واحد بعديم ترم دو ميرم يا بايد باز ترم يك رو بخونم تجربم كمه لطفا كمكم كنيد .

ادمین سیستم در یکشنبه، 19 آذر 1396

سلام. خیر نیازی نیست همه درس‌ها را دوباره بگذرونید. کافیه فقط درس‌هایی که افتادید را دوباره اخذ کنید. البته محدودیت ۱۴ واحد قابل اخذ را خواهید داشت که مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه. انشاالله در ترم‌های بعدی بیشتر تلاش کنید.

عرفان در یکشنبه، 19 آذر 1396

من ترم یک مشروط شدم آیا میتونم دو ترم مرخصی بگیرم دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم

ادمین سیستم در یکشنبه، 19 آذر 1396

با سلام. بله مشکلی ندارید.

رضا در جمعه، 24 آذر 1396

با سلام من دو ترم مشروط شدم ميخام انصراف بدم بعد اگه بخوام دوباره درس بخونم تكليف دو ترم مشروطى چى ميشه

ادمین سیستم در یکشنبه، 26 آذر 1396

با سلام. هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. اگر روزانه هستید فقط در نظر داشته باشید که ممکن است سال بعد از کنکور دادن منع شوید. بند‌های سازمان سنجش درباره انصراف را مطالعه فرمایید.

الهه در یکشنبه، 26 آذر 1396

سلام،خسته نباشید، ترم اول خود دانشگاه دوازده واحد درسی به دانشجو ارائه داده و خود دانشجو اضافه نکرده، آیا امکان مشروط شدن نسبت ب تعداد کم واحد ها وجود داره؟؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 27 آذر 1396

با سلام. ممکنه احتمالش زیاد باشه. بسته به دروس عمومی (ساده تر) و وضعیت خود دانشجو خواهد بود. انشاالله که مشکلی پیش نمی‌آید

Zahra در شنبه، 16 دی 1396

سلام خسته نباشیدمن دانشجوی ترم یکم دانشکده روزانه ام. چون علاقه به رشتم نداشتم سر امتحانات نرفتم و الان کل درسامو افتادمو مشروط شدم میخوام انصراف بدم شرایطش چیه؟ لطفا راهنماییم کنین😢😢

ادمین سیستم در شنبه، 16 دی 1396

با سلام. با انصراف، یک سال از کنکور مجدد محروم می‌شوید و باید هزینه‌ای را نیز بپردازید. سعی کنید تغییر رشته دهید. انصراف به ضرر شما تمام می‌شود.

atena در یکشنبه، 17 دی 1396

سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم یک کارشناسی دانشگاهدروزانه هستم و درخواست تغییر به رشته ای رو دادم ک در کارنامه سبز رتبه قبولیش رو کسب کردم و مراحلش رو انجام دادم و بهم گفتن ک باید امتحانات پایان ترم رو بدی و از ترم جدید وارد اون رشته بشی.سوال من اینه ک اگر برخی دروس رو افتادم باید دوباره اون درسهارو اخذ کنم و تا اونارو پاس نکردم نمیتونم رشته جدید رو شروع کنم؟!؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 18 دی 1396

با سلام. خیر تغییر رشته شما در آموزش صورت پذیرفته است. فقط تلاش خود را بکنید که درسی را مردود نشوید. این به نفع خودتان است. با آرزوی موفقیت

اسي در دوشنبه، 18 دی 1396

سلام ،من دانشجويي شبانه هستم سه ترم پشت سر هم مشروط شدم آيا از دانشگاه إخراجم ميكنند يا ميتونم دوباره إدامه بدم لطفأ جواب بدين ممنون خيلي مهمه برام

ادمین سیستم در دوشنبه، 18 دی 1396

با سلام به احتمال زیاد خیر. چون شبانه هستید مشکلی نداره و دانشگاه هزینه را از شما دریافت میکند. البته پیگیر این مسئله باشید. چون قطعا از شما تعهداتی میگیرند. تلاشتونو کنید دیگه این اتفاق نیافته

امیر در سه شنبه، 19 دی 1396

سلام ، من دانشجوی ترم دو روزانه هستم میخواستم بدونم اگه شش واحد بیوفتی ولی معدل ترمت بالای 12 باشه بازم مشروط میشی ؟!

ادمین سیستم در چهار شنبه، 20 دی 1396

با سلام. خیر مشروط نمی‌شوید.

احمد در چهار شنبه، 20 دی 1396

سلام. من ترم یکم. میگن اگه نمره ی درست زیر ده بشه روی کارنامه بلاتاثیر میشه. اگه همشو صفر بشم ولی دوتاشو بالای هفده، مشروط نیستم؟

ادمین سیستم در چهار شنبه، 20 دی 1396

با سلام. اصلا چنین نیست. تمامی نمرات در معدل تاثر گذار است. مشروطی به تمامی دروس شما مرتبط است.

کیوپید در چهار شنبه، 20 دی 1396

سلام من ترم ۵ هستم و ۲ ترم به دلیل مشکلات مختلف مشروط شدم اگر این ترم مشروط بشم ترم دیگه اجازه درس خوندن دارن یا نه؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 21 دی 1396

با سلام. بسته به روزانه و شبانه بودن شرایط شما متفاوت خواهد بود. در هر صورت با مشروطی در این ترم شما به کمیسیو ارجاع داده می‌شوید. سعی کنید هرطور که شده مشروط نشوید، حتی با حذف اضطراری.

آهو در چهار شنبه، 20 دی 1396

با سلام من در ترم یک دانشگاه خود بنا به مورد علاقه نبودن ان امتحانات پایانی را ندادم و تغییر رشته دادم و رشته جدید را شروع کردم در رشته جدید ترم یک متاسفانه مشروط شدم و در سامانه برای من زده شده ترم یک مشروط ایا مشروطی و امتحان ندادن در رشته قبلی هم برام محاسبه میشود یا خیر؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 21 دی 1396

با سلام. در مقاله تغییر رشته این موارد توضیح داده شده است. لطفا این مقاله را مطالعه فرمایید.

حسین محمدی در پنجشنبه، 21 دی 1396

سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم یک هستم رشتم (دانشگاه ازاد یادگار عمران میخونم)خواستم بدونم اگا درسی رو زیره ده شم خود به خود حذف میشه برام و تاثیری روی معدلم نداره؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 21 دی 1396

با سلام. چنین شایعه‌ای وجود ندارد و نمره تمامی دروس شما در معدل محاسبه می‌شود.

beh در پنجشنبه، 21 دی 1396

سلام . من میخواستم کنکور سراسری 97 شرکت کنم . مشروطی پیام نور تاثیری داره ؟ چه در ثبت نام کنکور ، چه در آینده در ثبت نام دانشگاه دولتی؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 21 دی 1396

خیر تاثیری ندارد. البته معدل شما در کنکور تاثیر‌گذار است. منتهی تاثیر آن بسیار کم است.

علیرضا در جمعه، 22 دی 1396

سلام. اگر ترم یک مشروط بشم و چند درسم رو نتونم پاس کنم توی ترم دو که فرمودید میتونم 14 واحد بگیرم ، اون درس هایی رو که نتونستم پاس کنم باید رو همین 14 واحد بگیرم ؟! یا جدا حساب میشه

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

با سلام. ببینید معمولا در ترم اول دروس پیش نیاز هستند، بنابراین در ترم دو باید دروز مردودی ترم یک را بردارید. مجموعا شما در ترم بعد مجاز به اخذ بیش از 14 واحد نیستید. یعنی مجموع افتاده‌ها و دروس جدید نباید بیش از 14 واحد شود.

مبینا در جمعه، 22 دی 1396

سلام من دانشجو روزانه هستم دو ترم مشروط شدم به نظر شما خدايي نكرده😅سه ترم بشه دانشگاهي مث امير كبير اخراج ميكنه؟؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

اگر برای مشروط شدنتان دلیل معقولی وجود نداشته باشد (بیماری، فوت نزدیکان و ...) متاسفانه احتمال اخراج شما زیاد است. سعی کنید مشروط نشوید خیلی حیف است و زحمات شما تلف می‌شود.

رضا 1377 در جمعه، 22 دی 1396

سلام اگرمشروط بشم باید همه درس هایی که توی اون ترم قبول یا رد شدم رو دوباره بخونم

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

سلام. خیر تنها دروسی که مردود شده‌اید.

علی در جمعه، 22 دی 1396

سلام من ترم یک هستم اگر این ترم مشروط شوم و برای ترم بعد جبران کنم و معدلم بالای 14 شود میتونم از 14 واحد بیشتر انتخاب کنم؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

با سلام. بله می‌توانید. حتی اگر معدل بالای 17 کسب کنید می‌توانید بیش از 20 واحد اخذ کنید.

عرفان در جمعه، 22 دی 1396

ببخشید اگر تعداد واحد پاس شده کمتر از 7 باشد چه اتفاقی می افتد؟؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

با سلام. هیچ اتفاقی نمیافتد و به احتمال زیاد شما مشروط می‌شوید. سعیتان را بکنید که دیگر مشروط نشوید. به نکاتی که در مقاله اشاره کردیم حتما عمل کنید مشروط نمی‌شوید.

سعید در جمعه، 22 دی 1396

چرا جواب سوال منو ندادید؟؟؟من بخوام از سراسری روزانه دولتی انتقالی بگیرم برم پیام نور امکانش هست؟ باید هزینه بدم به دانشگاه مبدا؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

با سلام. از نظر ما این امکان وجود ندارد. چون حتی دروس سراسری و پیام نور نیز نمی‌توانند تطبیق قرار گیرند. اما باز هم بر اساس آیین‌نامه‌های جدید از آموزش دانشگاه جویا شوید به شما کمک خواهند کرد.

محدثه در جمعه، 22 دی 1396

سلام و خسته نباشيدمن توم ٥ هستم ترم يك بخاطر فوت پدرم مشروط شدم بعد ترم چهار هم برادم دو ماه تو كما بود مشروط شدم بعد اين ترمم مشغول كار بودم مشروط شدم الان اخراج ميشم؟!يا كميسيون يه بار ديگه بهم اجازه ميده كه مشغول به تحصيل باشم؟! 😐😐😢😢

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

سلام. به خاطر فوت پدرتان متاسفیم. در دفعات پیشین شما دلیل موجه برای مشروطی داشتید. حتی الامکان سعی کنید یک پرونده پزشکی ارائه دهید شاید مورد قبول واقع شود (مثلا پرونده مرتبط با افسردگی و مشکلات خفیف روحی روانی). چون کار کردن دلیل بسیار بدی برای مشروطی است و اصلا آن را برای دانشگاه بازگو نفرمایید.

رها در جمعه، 22 دی 1396

سلام. من ترم یک هستم و تو یکی از درس ها به علت رفتار تحقیر آمیز استاد دیگه حاضر نشدم شرکت کنم و اون درس 3 واحدیه و من هرجور حساب میکنم به خاطر صفر شدن تو این درس معدلم زیر 12 میشهاین درس از دروس پایه هست ولی پیش نیاز هیچ درس دیگه ای نیست و از 38 واحد دروس پایه باید 30 واحد اخذ کنیم. در این صورت من میتونم دیگه هرگز اون درسو بر ندارم؟یک سوال دیگم اینه که اگه ما مشروط بشیم از طرف دانشگاه نامه ای به خونمون ارسال میشه یا نه؟واقعا هیچ راهی نیست که بتونیم ترم بعد از مشروطی بیشتر از 14 واحد برداریم؟؟خواهشا سوالامو جواب بدین

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

با سلام. ببینید بنده متوجه نشدم از 38 واحد میتونید 30 واحد را پاس کنید به چه صورت خواهد بود. چون در دانشگاه‌های روزانه و شبانه که چنین نیست. در مورد مشروط شدن فقط یک راه هست. و آن صحبت با استاد و درخواست بدید که با نمره معقول (مثلا 8 یا 9) شما را مردود کنند. در مورد ارسال نامه، خیر چنین چیزی نیست. فقط در صورت دو ترم مشروطی پشت سر هم نامه به منزل ارسال می‌شود. در مورد برداشت بیش از 14 واحد، خیر چنین امکانی پس از مشروطی نیست.

رها در جمعه، 22 دی 1396

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم. معدل ترم تابستونی هم تو معدل کل کارشناسی محاسبه میشه؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

بله، ترم تابستان هم بلاخره شما در حال پاس کردن برخی دروس هستید. بنابراین نمره آنها در معدل محاسبه می‌گردد.

رسول در شنبه، 23 دی 1396

مطالب و نظرات رو خوندم. ترم اول دانشگاه روزانه هستم بخاطر مشکلاتی نتونستم اونطور که باید درس بخونم احتمالا این ترم مشروط میشم ، سوالم اینه که 14 واحد ترم بعد رو خودم باید بردارم؟ و اینکه اگه درسی رو افتاده باشم مجبورم که ترم بعدی بردارم؟ ممنون بخاطر اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتین.

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

سلام. بله خودتان باید دروس را اخذ کنید. اگر آن دروس پیش‌نیاز باشند (که بر اساس اینکه ترم اول هستید احتمالا هستند) بنابراین باید آنها را ترم بعدی بردارید که برای اخذ دروس بعدی به مشکل برنخورید.

رها در شنبه، 23 دی 1396

سلام. ممنون از پاسختون. من رتبه ی کنکورم تو منطقه زیر صد شد و الان دانشجوی شبانه ی یکی از دانشگاه های دولتی تهران هستم و موقع ثبت نام به ما یه برگه دادن که تو اون کل واحد های درسی ما در طول این 8 ترم جدول بندی شده بود و زیر جدولی که مربوط به دروس اختیاری بود نوشته که دانشجو موظف است از 38 واحد دروس پایه 30 واحد را اخذ کند. شما چطور میگید که همچین چیزی در دانشگاه های روزانه و شیانه وجود نداره؟؟

ادمین سیستم در شنبه، 23 دی 1396

سلام مجدد. بحث دروس اختیاری با دروس اصلی کاملا متفاوت است. به عنوان مثال در هر رشته‌ای چند درس به عنوان دروس اختیاری ارائه می‌شود که دانشجویان می‌توانند به انتخاب آنها را اخذ کنند. اما اینگونه نیست که درس اختیاری جایگزین درسی اصلی (به عنوان مثال ریاضی یک) شود. به عنوان مثال در رشته کامپیوتر سخت‌افزار دانشجو علاوه بر اخذ کردن دروس اصلی، می‌تواند دروس نرم‌افزار مانند پایگاه داده‌ها را نیز اخذ نماید. اما اجبارا باید دروس اصلی را بگذراند.

سارا در یکشنبه، 24 دی 1396

سلام من ترم یکم دانشگاه غیر انتفاعی. اولین نمره مو گذاشتن 14 شدم ..اگر خدایی نکرده همینطوری پیش بره ترم مشروط میشم؟یه جایی از یکی شنیدم معدل ترم زیر14 مشروطه..اعصابم خورده کمکم کنین

ادمین سیستم در یکشنبه، 24 دی 1396

با سلام. معدل زیر ۱۲ مشروط محسوب می‌شود.

Mahdi در یکشنبه، 24 دی 1396

سلام دوست عزیز من در حال تحصیل دوسال کاردانی هستم ودر ترم پنج. من ترم پیش در ترم چهار مشروط شدم و دراین ترم پنج نیز میدونم ک مشروط میشم. با این میشه دو ترم مشروطی. میخواستم ببینم ترم بعد ک ترم آخرمه اجازه ادامه تحصیل میدن یا نه ممنون میشم کمکم کنید.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. همانطور که در مقاله ذکر شد کاملا این امر به دانشگاه و نظر دانشکده بستگی دارد. از آموزش دانشکده سریعا موضوع را جویا شوید.

رها در دوشنبه، 25 دی 1396

آخ ببخشید من تو کامنت قبلیم اشتباهی نوشتم اختیاری.منظورم دروس پایه بود. زیر جدول دروس پایه دقیقا نوشته "دانشجو موظف است از ۳۸ واحد پایه ۳۰ واحد درسی را اتخاذ نماید". درس های اختیاریمون ۳۲ واحده که باید ۱۶تا برداریم. من الان سوالم سر دروس پایه س نه اختیاری. تو کامنت قبلی حواسم نبود نوشتم اختیاری.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. بله شما می‌توانید برخی از دروس را (اگر پیش نیاز نباشد) اخذ نکنید. این امر را حتما از دانشکده و آموزش جویا شوید تا به نظر قطعی برسید.

حمید در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام. من دانشجوی مدیریت بازرگانی ترم سوم پیام نور هستم و هر سه ترم مشروط شدم. به رشته ام علاقه ندارم. معدلم زیر ۱۲ شده میتونم تغییر رشته بدم به مترجمی زبان. و تعهد بدم که دیگه مشروط نشم.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

با سلام. لطفا مقاله تغییر رشته را مطالعه فرمایید (https://rekita.ir/blog/post/47)

hossein در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام من دانشجوي كارداني هستم ٣ ترم مشروط شدم كميسيون قبولم كرد اين ترمم ترم اخرم هست كه به اشتباه ١٤ واحد برداشتم ٢ واحد برنداشتم شبانه هستم.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. اگر ترم آخر هستید برای این دو واحد مجددا ترم جدیدی برای شما ثبت می‌کنند. اگر امکان آن باشد می‌توانید معرفی به استاد بگیرید و تنها در امتحان شرکت کنید. جزئیات را از دانشکده جویا شوید.

حسین عباسی در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام، من امتحان درس ازمایشگاه رو غیبت داشتم و الان با این حال ک درسهای دیگه اعلام نشده برام زده مشروط! میخواستم بدونم با اعلام شدن بقیه مشروطی درست میشه؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

با سلام. بله درست خواهد شد.

رضوان حدادی در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام من ترم یک دانشگاه دولتی روزانه ام ولی یک درس رو میفتم و ممکنه بخاطر نمره این درس مشروط بشم و علاقه ای هم ب رشتم ندارم و اینکه من هم در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده بودم و هم همینجا ک الان هستم و اگر الان بخواهم ب دانشگاه ازاد بروم با استفاده از اون برگه میشه چون در تکمیل ظرفیت هم ثبت نام نکردم ولی این برگه رو دارم؟ توروخدا جواب بدین خیلی حیاتیه

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. بهتر است به جای اینکه به دانشگاه آزاد فکر کنید، تلاش کنید که در ترم بعدی تغییر رشته دهید. مقاله ما در زمینه (https://rekita.ir/blog/post/47) مطالعه بفرمایید. راه دیگر این است که در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید و از دانشگاه دولتی انصراف دهید.

سینا در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام اگر معدلم زیر دوازده باشد ولی همه درس ها را قبول شویم باز هم مشروط میشویم؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

با سلام. بله مشروط می‌شوید.

حمید در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام. من دانشجوی مدیریت بازرگانی ترم سوم پیام نور هستم و هر سه ترم مشروط شدم. به رشته ام علاقه ندارم. معدلم زیر ۱۲ شده میتونم تغییر رشته بدم به مترجمی زبان. و تعهد بدم که دیگه مشروط نشم.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

با سلام. مقاله شرایط تغییر رشته (https://rekita.ir/blog/post/47) را مطالعه فرمایید.

Ramin در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام. من دانشجوی ملی هستم. بنا به مشکلات خانوادگی ترم اول مشروط شدم. بعد یک ترم مرخصی گرفتم. و این ترم هم نتونستم ب درسام برسم و فکر می‌کنم مشروط بشم (میشه ۲ ترم مشروطی). میخواستم ببینم واسه ترم بعد مشکلی واسم پیش می آید؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. بله ممکن است از تحصیل منع شوید. حتما در اولین فرصت به دانشگاه مراجعه و از آموزش چگونگی تشکیل کمیسیون را جویا شوید. البته دو ترم مشروطی را اکثر دانشگاه‌ها می‌پذیرند.

Amir در دوشنبه، 25 دی 1396

با سلام. من ترم ۱ بودم. این ترم بعد ۱۲ واحد برداشتم که همه درسا ۱۱ شدم. با این حساب مشروطم. الان میتونم تغییر رشته بدم این ترم یا نه؟ حتما باید بالای ۱۲ میشد معدلم؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

با سلام. مقاله شرایط تغییر رشته (https://rekita.ir/blog/post/47) را مطالعه فرمایید.

رضا در دوشنبه، 25 دی 1396

سلام ببخشيد من ترم ٣ و شبانه سراسري هستم به احتمال زياد مشروط ميشم و اين دو ترم متوالي ميشه كه مشروط شدم اگر ٣ ترم مشروط شم اخراجم يا براي شبانه ها فرق ميكنه؟ اگه ممكنه شرايط شبانه رو توضيح بديد ممنون.

ادمین سیستم در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام. شرایط شبانه کمی در مشروطی آسان‌تر است اما نه به اندازه اینکه سه ترم مشروطی مجاز باشد. لطفا هر چه سریعتر به آموزش دانشگاه مراجعه کنید. و یا اساتید را پیدا کنید و از مشروطی بگریزید.

پویا در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام من ترم ۳ برق هستم این ترم مشروط شدم و تا الانم تقریبا ۲۲ واحد عقبم چیکار کنم که بتونم جبران کنم.

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

با سلام. تمام شرایط در بلاگ توضیح داده شده است. تلاش و برنامه‌ریزی تنها راهکار شما خواهد بود. انشاالله موفق می‌شوید.

فاطمه در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام وقتتون بخیرممنون ازوقتی که میذارید ترم قبل مشروط شدم واین ترم هم مشروط میشم و به احتمال معدلمم زیر10میشه میخواستم بدونم که معدل زیر10دوترم مشروطی محسوب میشه؟ومن باید برم کمیسیون؟

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

با سلام. بله متاسفانه.

حمید در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام وقتتون بخیر اگر بیش از ۸ ترم درس ها رو پاس کنیم از روزانه به شبانه تغییر داده میشیم وباید هزینه ترم ها رو بدیم

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

سلام. خیر. شما تا 10 ترم مجاز هستید تحصیل خود را به پایان برسانید.

Alex در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر در ترم اول هیچ واحدی پاس نکنی چی میشه؟

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

با سلام. متاسفانه یک ترم عقب می‌افتید و مجبورید تمام آن واحد‌ها را مجددا اخذ کنید.

محمد در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام من دانشجوی دانشگاه فنی روزانه بودم و بدلیل سه ترم مشروطی من رو به دانشجوی شبانه تبدیل کردن و الان ترم چهارم هستم و این ترم هم مشروطم. معدل کل هم زیر 12 هستش .آیا اجازه ادامه تحصیل بهم میدن؟

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

با سلام. همه چیز به کمیسیون بستگی دارد.

فاطمه در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام وقتتون بخیرممنون ازوقتی که میذارید ترم قبل مشروط شدم واین ترم هم مشروط میشم و به احتمال معدلمم زیر10میشه میخواستم بدونم که معدل زیر10دوترم مشروطی محسوب میشه؟ومن باید برم کمیسیون؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. این به دانشگاه بستگی دارد. لطفا این موضوع را از آموزش دانشگاه جویا شوید. اما به احتمال بسیار زیاد مردودی هم هماهنند مشروطی است و تفاوتی ندارند.

Mehdi در چهار شنبه، 27 دی 1396

سلام اگه یه درسی رو تو یه ترم بیوفتیم بعد ترم بعدش با نمره بالا پاس کنیم اون نمره که جدید گرفتیم تو کارنامه قبلی هم اعمال میشه? ونمره و معدل کارنامه ترم قبل رو تغیر میده ? و یا تو کارنامه جدید ثبت میشه?

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. در دانشگاه آزاد نمره پیشین حذف می‌شود. اما در دانشگاه‌های سراسری نمره قبلی نیز در معدل محاسبه می‌گردد.

زهرا در چهار شنبه، 27 دی 1396

با سلام.من دانشجوی ترم یک شبانه هستم‌ و سهمیه ایثارگر هم دارم و از پرداخت شهریه معافم. ترم اولم رو مشروط شدم.. حالا اگه بخوام از دانشگاه انصراف بدم و به دانشگاه آزاد برم باید مبلغی رو پرداخت کنم؟ چون میگن درصورت انصراف از دانشگاه باید جریمه پرداخت کنی. ممنون از وقتی که برای پاسخ سوالم میگذارید.

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام بله باید مبلغی را پرداخت نمایید. اما اینکه با احتساب سهمیه ایثارگری از شما این مبلغ دریافت می‌گردد یا خیر را باید از آموزش دانشگاه جویا شوید.

رضا در چهار شنبه، 27 دی 1396

سلام اگر ترم قبل درس پیشنیاز (مدنی ۲) رو افتاده باشیم تو ترم جدید بدون پاس کردن پیشنیاز میشه درس بعدی (مدنی ۳) رو پاس کرد؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. خیر با دو ترم افتادن آن پیش نیاز برداشته می‌شود. در حال حاضر شما بایستی هر دو درس را اخذ کنید.

ارش در چهار شنبه، 27 دی 1396

سلام من دانشگاه نوشیروانیم و دو ترم مشروط شدم و این ترم هم مطمعنم مشروط میشم ، میخاستم بدونم میشه تغییر رشته داد تو همین دانشگاه ؟ الان ترم 5 هستم

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. متاسفانه فکر نمیکنم این امکان وجود داشته باشد. به این دلیل که شما شرط نمرات را ندارید و دانشکده مقصد ممکن است قبول نکند.

امیر در چهار شنبه، 27 دی 1396

سلام خسته نباشین ببخشید من سه تا از درسام را نمراتشا زدن یکی ۱۰.۷۵ ویکی ۱۰ شده ویکی دیگه متاسفانه ۶ وهنوز بقیش را نزدن ترم یک هستم الان به خاطر این دوتا ۱۰ من مشرط میشم؟؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. در حال حاضر با وجود همین نمرات شما متاسفانه مشروط هستید.

مرتضی در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام من ترم 1 هستم و 100 درصد مشروط میشم.درسته ک اگ ترم 1 مشروط بشیم به خانواده اطلاع میدن؟ بعد راهی به جز دست بوسی استاد برای فرار از مشروطی هست؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. خیر به خانواده اطلاع داده نمی‌شود. متاسفانه راهی وجود ندارد.

ادیبی مهر در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام.من دانشجوی ترم یک برق و روزانه هستم این ترم مشروط شدم و میخوام تغییر رشته بدم و برم عمران. میخواستم بدونم اگر تغییر رشته بدم باز هم این مشروطی برای من به حساب میاد یا خیر؟ و میخواستم بدونم اگر بخوام تطبیق واحد بدم باید معدلم بالای ۱۴ باشه یا فرقی نمیکنه معدلم چی باشه؟

در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. چون شما شرط بالای نمرات بالای ۱۲ را ندارید ممکن است سخت با این موضوع کنار بیایند. اما تلاش خود را بکنید. یک ترم مشروطی برای شما حساب می‌شود.

محمد در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام من دانشجوي ارشد آزاد ورودي 95 و 2 ترم مشروط شدم آيا مجاز به ادامه تحصيل هستم

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. بله. اما جزئیات دقیق را از دانشکده جویا شوید.

سینا در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام من اگر مشروط بشوم و درس ها را پاس کنم باید ترم بعد درس هایی که زیر یازده شدم رو دوباره بردارم با پاس شدم تموم شد

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

درس‌هایی که پاس شده‌اید (بالای ۱۰) نیازی به اخذ مجدد ندارد. و تنها دروس مردودی را باید بردارید.

فاطمه در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام.من همه ی درسام رو پاس کردم ولی محاسبه که میکنم معدلم 11.50 میشه وبه 12 نمیرسه، اینطوری مشروط میشم؟ اگه مشروط بشم درس ها رو باید بازم پاس کنم؟ ترم 1 هستم اطلاعاتم کمه. ممنون

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. بله مشروط می‌شوید. اما نیازی به برداشتن مجدد این دروس ندارید و اگر درسی را افتاده باشید، همان درس را باید دوباره اخذ کنید.

fafa در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام من ترم یک روزانه هستم ومعدلم رو حساب کردم زیر 12 میشه وانتخاب واحد که انجام دادم 18 واحد برداشتم الان تکلیف انتخاب واحد من چی میشه؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. در صورت مشروطی خودتان بروید و ۴ واحد را حذف کنید. چون بعدا برایتان مشکل ساز خواهد شد.

مسعود در پنجشنبه، 28 دی 1396

سلام مشروطی به تعداد واحدی که پاس میکنی هم بستگی داره؟ یعنی من ۹ واحد پاس کنم ولی معدل بالای ۱۲ باشه مشروط میشم؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. خیر به واحد‌ها بستگی ندارد. تنها شرط معدل است. شما مشروط نمی‌شوید.

sogand در جمعه، 29 دی 1396

سلام من ترم اولم و مشروط شدم خواستم بپرسم من باید بعضی درسارو که پیش نیازه با هم بردارم مثل ریاضی یک و 2 و اینجور که معلومه نمیشه بیشتر از 14 واحد بردارم با این حساب تهش بتونم دو تا درس 1 و 2 رو بردارم اونجوری به رشتم صدمه ای وارد نمیشه؟ بقیه درسای تخصصی ک باید ترم 2 پاس میکردمو نکردم چی میشه؟😟😟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. بله متاسفانه مشروطی در ترم اول سخت است و این مشکلات را دارد. شما سعی کنید واحد‌ها را به گونه‌ای بردارید که حداقل ترم دوم مشروطی نشوید. اگر نه ترمه شوید بهتر از این است که مجددا مشروط شوید. نگران ترم‌های آینده نباشید جبران می‌شوند.

مروارید در جمعه، 29 دی 1396

سلام من دانشگاه سراسری روزانه هستم ترم 3 مشروط شدم و الان ترم چهارم فک کنم مشروط میشم و ترم آخرمه من میتونم تعهد نامه ی بنویسم ک بتونم 18 واحد بردارم؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

اگر دوره کاردانی می‌خوانید، بله می‌توانید در ترم آخر جدا از مشروطی تا سقق ۲۲ واحد اخذ کنید.

pedram در جمعه، 29 دی 1396

سلام خسته نباشین، من دانشجوی ترم ۹ هستم،یکبار ترم پنج مشروط شدم بدلیل فوت یکی از بستگان، و این ترم هم مطمئنم مشروط میشم،سوالم اینه که ایا اخراج میشم؟ میخوام انصراف بدم و مجددا در کنکور شرکت کنم، ایا مشکلی نداره این دو ترم مشروطی برای انصراف دادن؟ خیلی ممنون

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. خیر شما اخراج نمی‌شوید. احتمالا شما به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده می‌شوید و آنها موافقت خواهند کرد. راه حل کنکور مجدد اصلا به صرفه نیست.

سها در جمعه، 29 دی 1396

سلام توروخدا جواب بدید. من دانشجوی ترم ۳ ام ترم قبل معدلم ۱۱ و خردی شد و این ترم هم مشروط میشم احتمالا با معدل ۱۰ و خوردی. تو یکی از دانشکاه های برتر کشور درس میخونم . آیا برام مشکلی پیش میاد ؟؟ میتونم به درس ادامه بدم ؟؟ جواب بدید خیلییی مهمه

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. شما احتمالا به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده می‌شوید که با پیگیری می‌توانید مجددا مشغول به ادامه تحصیل شوید. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که اگر یک ترم دیگر مشروط شوید ۱۰۰٪ اخراج هستید. بنابراین در انتخاب دروس در این ترم ملاحظه کنید.

مریم در شنبه، 30 دی 1396

سلام ببخشید، اگه من درس هایی که پیش نیاز نیستن رو بیفتم، باید حتما ترم بعدی اون هارو بردارم یا نه تا آخر تموم شدن ۵ سال هر ترمی خواستم میتونم برشون دارم؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. خیر نیازی نیست و شما می‌توانید آنها را در آینده اخذ نمایید.

arman در شنبه، 30 دی 1396

با سلام. من ترم پیش مشروط شدم و این ترم هم مشروط میشم ولی معدل کلم بالای 10 هست دانشجوی روزانه هستم. میخواستم ببینم باید برم کمیسیون یا تعهد بدم یا اصلا نامه ای از طرف دانشگاه به خونواده ارسال میشه یا نه. با تشکر از سایت خوبتون.

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. بعد از دو ترم مشروطی شما باید به کمیسیون بروید. با یک ترم مشروط شدن نامه به والدین ارسال نمی‌شود ولی بعد از دو ترم مشروطی این اتفاق هم می‌افتد.

حامد در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام من ترم دو کاردانی هستم ترم یک مشروط شدم واین ترمم احتمالا مشروط شوم ایا هنوز جای جبران دارد؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام بله جای جبران به شرط قبول کمیسیون موارد خاص است.

احمد در یکشنبه، 01 بهمن 1396

سلام. اگه مشروط بشم خانوادم اطلاع پیدا میکنن؟ اخه من شنیدم نامه ارسال میشه به خونوادم

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

خیر. ولی حتما خانواده را در جریان بگذارید چراکه پس از دو ترم مشروطی این اتفاق حتما می‌افتد.

علی در دوشنبه، 02 بهمن 1396

باسلام. من دانشجوی ترم ۳ مهمان هستم. تعداد واحدهام بخاطر حذف پزشکی کمتر از ۱۲ واحد شده. سوالم اینه اگر معدل زیر ۱۲ باشه مشروط تلقی میشه؟ یه جایی خوندم که مشروط نمیشه.

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. شرایط مشروطی برای دانشجویان مهمان کمی متفاوت و وابسته به شرایط دانشگاه است. لذا لطفا با آموزش دانشگاه ارتباط برقرار کنید.

یونس در دوشنبه، 02 بهمن 1396

من دانشجو ترم سه جدید هستم ترم اول دوم متوالی مشروطی شودم بنا به مشکلات خانوادگی نتوانستم درس بخوانم ایا اخراج خواهم شود؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. خیر شما شما اخراج نمی‌شوید. لطفا مشکل خانوادگی خود را با کمیسیون موارد خاص در میان بگذارید که در جریان باشند، چرا که در صورت مشروطی مجدد از شما دلیل معقول میخواهند.

پریا در دوشنبه، 02 بهمن 1396

سلام اگرمشروط شده باشم و فقط 26 واحد داشته باشم بهم میدن؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. خیر تا 24 واحد مجاز است.

ارزو در دوشنبه، 02 بهمن 1396

با سلام من دانشجوی کاردانی دانشگاه روزانه هستم خیلی درس میخونم ولی باز سر امتحان خراب میکنم و مشروط میشم الان 3 ترم مشروط شدم متاسفانه این ترم هم بوی مشروطی میاد ایا میتونم ادامه تحصیل بدم؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. شرط مشروطی برای دوره کاردانی حداکثر سه ترم است. این بستگی به دانشگاه شما دارد. اما طبق قوانین شما متاسفانه اخراج می‌شوید. تلاش خود را بکنید و با آموزش در تماس باشید.

Akbar در دوشنبه، 02 بهمن 1396

با سلام و خسته نباشید .من دانشجوی ترم 3 هستم دانشگاه روزانه ترم اول و دوم مشروط شدم .این ترم هم که حساب میکنم به احتمال زیاد مشروط شم .آیا از دانشگاه اخراج میشم؟ .از دانشجوها که شنیدم میگن میفرستن کمسیون .اگه برم کمسیون چه سوال هایی می پرسن ؟سوال های رایجی که میپرسن چیه؟😞 ممنون میشم که جواب بدین👏

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. در کمیسیون معمولا از شما علت مشروط شدن‌های متوالی را می‌پرسند و اصولا دو دلیل پزشکی و خانوادگی مورد قبول آنها قرار می‌گیرد.

حوا در سه شنبه، 03 بهمن 1396

سلام.من ترم 3 روزانه کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم و این ترم برای دومین بار متوالی مشروط میشم.یعنی اخراج نمیشم؟بعد نوشتید که خانواده میفهمن؟آخه من خانوادم نمیدونن چطور میشه ینی؟هیچ دلیل موجهی هم ندارم.تعهد باید بدم؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. خیر باید به کمیسیون موارد خاص بروید. بله با دو ترم مشروطی والدین مطلع می‌شوند. معمولا برای کمیسیون دلایل مواجه شامل دلایل پزشکی مثل افسردگی و هم‌چنین دلایل خانوادگی میباشد.

dorsa در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام اگ معدلم زیر 10 بشه ایا حذف ترم میشم یا مشروط؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. مشروط محسوب می‌شوید.

رسول در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام.من سه ترم مشروط شدم.دانشجوی روزانه هستم.بهتر است چ دلایلی برای دانشگاه بیاورم تا مرا اخراج نکنند؟در صورتی که اخراج نشوم ،دانشجوی شبانه می شوم؟وباید شهریه بدهم؟اگر اخراج شوم باید بروم سربازی یا سال بعد می توانم برم دانشگاه؟در صورت ثبت نام مجدد در دانشگاه ایا واحد های پاس شده تطبیق داده میشوند؟ممنون میشم جوابمو بدین.

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. همانطور که به بقیه دوستان گفته شد دلایل پزشکی و خانوادگی مورد قبول است. بله در صورتی که اخراج نشوید دانشجوی شبانه محسوب می‌شوید.

میلاد در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام ادمین محترم میخوام بپرسم بعد اینکه اخراج شدی میتونی کنکور بدی؟ میشه بری پیام نور یا آزاد؟ ممنون میشم زود جواب بدین

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. درباره دانشگاه پیام نور و آزاد شما مشکلی ندارید. اما درباره دانشگاه روزانه یا شبانه باید آخرین آیین‌نامه‌ها را مطالعه فرمایید.

رادین در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام من دانشجوی ترم 5 هستم، این ترم می دونم که مشروط میشم می خواستم بدونم که اونایی که اولین باره مشروط شدن باید تعهد بدن؟ آموزش دانشکده ازت می خواد مراجعه کنی یا نیازی به مراجعه نیست؟(من یه کم مقیدم نمی تونم تحت این شرایط سرمو اون جا بالا بگیرم،حتی نمی تونم با کسی حتی دوستان، رودرو صحبت کنم و سوال بپرسم) نامه به خونه ارسال میشه؟ به خونه زنگ می زنن؟ از والدین درخواست میشه بیان دانشگاه؟ به مرکز مشاوره باید مراجعه کنی و اونجا برات پرونده تشکیل میدن؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام. خیر با اولین بار مشروط شدن به خانواده اطلاع نمی‌دهند.

رادین در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

ممنون فقط جواب این سوالم رو نگرفتم که باید تعهد بدم؟ و این که به مرکز مشاوره معرفی میشم یا نه؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

خیر با یک بار مشروطی اتفاقی نمی‌افتد و نیازی به تعهد نیست.

امید در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ترم 4 و ترم 5 مشروط شدم، آیا اخراج میشوم؟ اگر اخراج شدم کدام درسهام تطبیق میشه برای ثبت نام مجدد؟ ممنون

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. خیر اخراج نمی‌شوید. اما با یک ترم مشروطی دیگر احتمال اخراج شدن شما بسیار بالا است.

صدیقه در چهار شنبه، 04 بهمن 1396

سلام.من سه ترم غیرمتوالی مشروط شدم. آیا از دانشگاه اخراج میشم؟ هیچ راهی نیست من بتونم ادامه تحصیل بدم؟ و سوال بعدیم: آیا مدرک فوق دیپلم رو بهم میدن؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. شرایط اخراج شما به دانشگاه بستگی دارد. اما قطعا شما به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده خواهید شد. برای هم ارزی مدرک باید دید چند واحد و چه واحدهایی را گذرانده‌اید.

مهرزاد در جمعه، 06 بهمن 1396

سلام، من دانشجوی ورودی۹۴دانشگاه روزانه دولتی هستم ۳ ترم مشروط شدم و با مجوز موندم، خواستم بدونم درصورت تکرار شدن مشروطی قطعا اخراج میشم؟؟و درصورت اخراجی ایا میتونم به دانشگاه ازاد برم یا حتما باید به سرباری برم؟

ناصر کرمی در دوشنبه، 07 اسفند 1396

سلام. بله در آن صورت اخراج شما قطعی است. بعد از اخراج هم باید به سربازی بروید.

میثم در یکشنبه، 08 بهمن 1396

سلام از دوستان این ترم مشروط شدن میگن بهش که دیگه نمیتونی استاد دانشگاه بشی صحت داره با نه

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام خیر صحت ندارد.

رامتین در یکشنبه، 08 بهمن 1396

با عرض سلام ببخشید دو سوال. اول اینکه اگر با وجود مشروطی در ترم اول دروسی‌پاس کرده باشم لازمه ترم بعد بردارم دوباره تمام دروس رو؟ و مورد دوم مشروطی با معدل زیر۱۰ برابر دو ترم مشروطی با معدل بین ۱۰-۱۲ محسوب میشه؟ اگه میشه کمکم کنید

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. خیر نیازی به اخذ مجدد دروس پاس شده نیست. معدل زیر ده نیز یک ترم مشروطی محاسبه می‌شود.

N در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام با عرض سلام وخسته نباشید بنده ترم یک دانشکده آزاد هستم گویا به دلایل مشکلاتی نتوانستم این ترم را با معدل رضایت بخش سپری کنم و با معدل ۱۶.۵۳ به کار خود خاتمه دادم لذا میخواستم بپرسم بااین معدل میتونم برای کارشناسی ارشدم بورسیه شوم به خارج از کشور در ضمن من معدل دوره متوسطه ام ۱۹.۲۰شد ممنون از راهنمایی های بی وقفتون

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. در دوره ارشد به ندرت کشور‌های خارجی فاند می‌دهند. شرط معدل یکی از پارامتر‌هاست. لطفا پارامتر مدرک زبان و رزومه قوی را در نظر بگیرید.

Zizi در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. من ترم پنجمم. ترم هفت و هشتم هرکدوم 14واحد تخصصی برام میمونه میخواستم ببینم اگه تو یه ترم کمتر از14واحد پاس کنیم که مشکلی پیش نمیاد؟ مثلا ب فرض یه درسو بیفتیم و بشه 12 واحد؟؟ اینجوری ک مشروطی ب حساب نمیای

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام شرط مشروطی در متن بلاگ قید شده است. مطالعه کنید.

صدف در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام خسته نباشید من دانشجوی دوره روزانه هستم یک ترم خوندم الان واسه ترم دو میخام درخاست بدم برم پیام نور پیام نورم تو کارنامه سبزم اوردم باید جریمه بدم دانشگاه؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. از آنجا که شما پیام نور را نیز پذیرفته شده‌اید نیازی به پرداخت جریمه نیست. البته پرداخت جریمه به ترم تحصیلی شما نیز بستگی دارد. لطفا شرایط دقیق‌تر را از آموزش دانشگاه جویا شوید.

محمد در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام من ترم یکم.اگه مشروط بشم دروس تخصصی ترم بعدرومیتونم بردارم؟یافقط عمومی؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. شما در نهایت 14 واحد می‌توانید اخذ کنید. تفاوتی در عمومی و تخصصی ندارد.

مهتاب در سه شنبه، 10 بهمن 1396

سلام خیلی ضروریه ممنون میشم جواب بدید .من ترم ۱ دانشگاه دولتی هستم معدلم یازده وخورده ای شد میخواستم بدونم آیا برای واحدهایی که پاس نکردم وهم چنین بخاطر مشروطی ازم شهریه میگیرن یا نامه ای میفرستن خونه؟

ادمین سیستم در جمعه، 13 بهمن 1396

سلام. درباره ارسال نامه لطفا مقاله را بخوانید توضیح داده شده است. خیر از شما شهریه‌ای دریافت نمی‌شود. فقط برای ترم‌های بعدی مراقب مشروطی مجدد باشید.

علیرضا در جمعه، 13 بهمن 1396

سلام من ترم یک هستم سر هیچ کدوم از امتحانا نرفتم مشروط شدم میخاستم ببینم کی میتونم انتخاب واحد کنم؟

ادمین سیستم در جمعه، 13 بهمن 1396

سلام. همزمان با دانشجویان دیگر شما نیز می‌توانید انتخاب واحد نمایید.

محمد در یکشنبه، 15 بهمن 1396

سلام اگر ترم ١ مشروط بشيم ميتونيم تعهد بديم كه از ١٤ واحد بيشتر بتونيم برداريم يا نه

امیر در چهار شنبه، 18 بهمن 1396

سلام من ترم دو هستم ، دو درس که مجموعا پنج واحد میشن افتادم بعد مشروطم شدم ، آیا من میتونم هشت ترمه درسو تموم کنم یا نه ؟! ترم هفت و هشت رشتم مجموعا 18 واحد هستش .

Pouria007 در چهار شنبه، 18 بهمن 1396

سلام من دانشجوی شبانه کاردانی هستم 2 ترم متوالی مشروط شدم و معدل کلم 9.33 شده آیا راهی هست ک اخراج نشم تا بتونم ادامه تحصیل بدم لطفا راهنمایی کامل کنید ممنون

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام احتمالا شما را به کمیسیون دعوت می‌کنند.

A در جمعه، 20 بهمن 1396

با سلام و وقت بخیر دوره کارشناسی من دانشگاه پیام نور بود در حال حاضر دانشجوی ارشد دانشگاه روزانه هستم اگر امکان دارد توضیحی در مورد نحوه مطالعه دروس رشته های ریاضی و امار در دانشگاه روزانه بفرمایید ممنون

امیر در شنبه، 21 بهمن 1396

سلام من الان ترم 3 دانشگاه فنی هستم 2 ترم پشت سر هم مشروط شدم و ترم 3 رو هم مشروطم و با معدل زیر 10 خواستم بپرسم اگه من رو ب کمیسیون بدم احتمال موندنم هست یا ن یا مثلا اگه ب عنوان دانشجوی شبانه اونجا درس بخونم باید جریمه پرداخت کنم یا ن ؟

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

با سلام. معمولا کمیسیون موارد خاص تا جایی که ممکن است با دانشجو کنار می‌آید به شرط آنکه دانشجو هم دلایل موجهی برای مشروط شدنش داشته باشد.

جبرئیل در یکشنبه، 22 بهمن 1396

سلام من سه طرم مشروت شدم اساتید گفتند که اخرج شدی حالا باید چکارکنم ؟؟؟گفتند که باید از اول بخونی ۰؟؟ ایا من از اول بخونم باید بدهی های قبلی هم تسویه کنم ؟؟؟؟؟؟کسی که اخراج بشه باید تسویه حساب کنه ؟؟؟؟خواهشن جواب وراهنمای های لازم سریعا بگید

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام. معمولا قبل از اخراج دانشجو را به کمیسیون موارد خاص دعوت میکنند و تمام توضیحات و قوانین مربوط به اخراج را دراختیارش قرار می‌دهند.

سمیه در یکشنبه، 22 بهمن 1396

من دو ترم در دانشگاه علمی کاربردی خوندم آیا میشه بعد دو ترم برم دانشگاه خوارزمی و همون رشته رو اونجا ادامه بدم یا اینکه فقط دروس عمومی محاسبه میشه و دروس اختصاصی رو باید از اول بگذرونم؟؟

علی در دوشنبه، 23 بهمن 1396

سلام من دانشجوی دانشگاه سراسری روزانه هستم ، این ترم برای سومین بار پیاپی مشروط شدم . اما مشکلی در روند تحصیلی ام به وجود نیومد یعنی توی سیستم نوشته وضعیت ترم عادی، سه ترم مشروط اجازه ثبت نام دارد (برای ترم جدید) و من هم انتخاب واحد کردم ، امروز حذف و اضافه بود و مثل ترم های گذشته همه چیز عادی بود . الان کمیسیون چیشد پس؟ینی دانشگاه بهم باز هم فرصت داده؟یا باید منتظر اتفاقات بد باشم؟

مهدی در سه شنبه، 24 بهمن 1396

سلام من دانشجوی روزانه هسم ترم یک ترم دو و ترم هشت مشروط شدم و الان هم فارع التحصیل شدم .از ترم سه برام شهریه زدن میگن چون سه ترم مشروطی .من حالا چیکار کنم .واقعا کسی سه ترم مشروط بشه شهریه میگیرن.ب کجا مراجعه کنم؟

مهتاب در چهار شنبه، 25 بهمن 1396

چطور گفتید ترم دوم مشروطی خانواده مطلع میشه از کجا؟؟

آرش در پنجشنبه، 26 بهمن 1396

سلام من دانشجوی شبانه ارشد دانشگاه مالک اشتر هستم و ترم اول وسوم مشروط میشم خواستم اگه میشه توضیح بدین چیکار باید بکنم ایا اخراج میشم؟

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام. خیر با دوترم مشروطی به کمیسیون موارد خاص دانشگاه می روید.

الهه در پنجشنبه، 26 بهمن 1396

سلام.من ترم ۹ کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی روزانه هستم.این ترم مشروط شدم و با حساب این ترم ۳ ترم هست که مشروط میشم.به نظرتون بهم اجازه میدن که ترم بعدی هم بمونم دانشگاه؟البته این هم بگم که تعداد واحدهایی که مونده برای ترم بعدی بیشتر از ۲۴ واحده. تو رو خدا راهنماییم کنین.

ناصر کرمی در دوشنبه، 07 اسفند 1396

سلام. مطابق قانون شما اخراج محسوب میشوید ولی این تصمیم بستگی به دانشگاه مربوطه دارد.

مصطفی در جمعه، 27 بهمن 1396

سلام،خوهشا من رو راهنمایی کنید ، من بعد رفتن به کمیسیون بازگشت به تحصیل گرفتم ولی این ترم بازم مشروط شدم فقط پنج واحد واسم مونده هنوز امیدی هست؟

ناصر کرمی در دوشنبه، 07 اسفند 1396

سلام. مطابق قوانین شما باید اخراج شوید ولی با توجه به تعداد واحدهای باقی مانده تان احتمالا اجازه ادامه تحصیل را به شما بدهند که آن هم بستگی به دانشگاه مربوطه دارد.

Azaaa در شنبه، 28 بهمن 1396

سلام من 3 ترم مشروط شدم و اینکترم انتخاب واحد هم کردم حالا میرم سایت مینویسه اخراج به دلیل شرایط علمی چیکار کنم الان من؟ با کمیسیون میتونم ادامه بدم؟ دانجشوی روزانه سراسری هستم

کیهان در یکشنبه، 29 بهمن 1396

سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد پرستاری بودم دوسال پیش ولی چون هزینه ی شهریه نداشتم و مادرم بیمار بود ادامه ندادم دانشگاه سه ترم مشروطی و بعد اخراجی برام زده حالا باز میخوام برگردم ادامه بدم راهی وجود داره برا برگشت؟؟ممنوم میشم اگه پاسخ بدید

S در دوشنبه، 30 بهمن 1396

سلام بنده دانشجوی پزشکی روزانه یکی از دانشگاه های برتر کشور هستم این ترم متاسفانه مشروط میشوم اما به دلیل پزشکی چند واحد خودم رو حذف کردم و کمتر از 12 واحد دارم.آیا در ترمی که کمتر از دوازده واحد میباشد،مشروطی محاسبه میشه؟چون من شنیدم اگر ترم کمتر از 12 واحد باشد مشروطی محاسبه نمیشود

تبدار در دوشنبه، 30 بهمن 1396

سلام من دانشجوي روزانه بودم و ١٣ واحد مونده داشتم ك موكول ب ترم١١ ضد برام و دو واحدش چون ارايه نشده بود مونده معرفي و تو معرفي افتادم و معدل ترم اخرمو اورد زير ١٢ و شدن ١١/٩٢ و قبلا هم ترم ٣و٤و٥ مشروط شده بودم ميخواستم بدونم الان چي ميشه درخواست تمديد سنوات دادم چون مهلت معرفي ب استاد تموم شده بود و بايد تو ترم ٩٦٢ معرفيمو بدم

شیرین در چهار شنبه، 02 اسفند 1396

سلام من چند تا سوال دارم. آیا مشروط شدن تو مدرک کارشناسی ثبت میشه؟ مشروط شدن تو آینده شغلی تاثیر منفی داره؟ و سوال آخر اینکه برای ادامه تحصیل مثلا در آزمون ارشد یا مصاحبه دکتری چه تاثیری داره؟

ناصر کرمی در دوشنبه، 07 اسفند 1396

سلام. مشروط شدن در مدرک شما ثبت نمی‌شود ولی در کارنامه شما ثبت است. بدلیل اینکه مشروط شدن باعث پایین آمدن معدل شما می‌شود، به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار است.

زهرا در پنجشنبه، 03 اسفند 1396

سلام من دانشجوی دوره شبانه هستم و سه ترم غیر متوالی مشروط شدم و معدل کلم ۱۰.۹۱ هست. میخواستم ببینم چقدر امکانش هست با ادامه تحصیلم موافقت کنن؟

ناصر کرمی در دوشنبه، 07 اسفند 1396

سلام. طبق قانون باید بعد از سه ترم مشروطی اخراج شوید ولی این تصمیم بستگی به دانشگاه خودتان دارد.

aidin در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام. اگه تو یک ترم هیچ درسی پاس نشم وتو کارنامه همه نمره هارو چون زیر ده بزنه بلااثر مشروط حساب میشم؟

امیر در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته روزانه دانشگاه سراسری ام و الان ترم چهار هستم به دلیل مشکلاتی که داشتم دو ترم غیر متوالی مشروط شدم میخواستم ببینم تا الان چی ازدست دادم و باید چه کارایی انجام بدم تا مشکلی برای ادامه تحصیلم پیش نیاد؟ باتشکر

ناصر کرمی در یکشنبه، 13 اسفند 1396

سلام. در صورتی که مشروط شدن‌های شما ادامه داشته باشد، شما را به کمیسیون دعوت می‎‌کنند. شما تا به حال چیزی از دست نداده‌اید.

امین در چهار شنبه، 09 اسفند 1396

سلام من سه ترم غیر متوالی مشروط شدم در دانشگاه غیر انتفاعی و کمیسیون موارد خاص دادن از طرف دانشگاه در ترم سوم کاردانی هستم میخواستم ببینم میتوانم ادامه تحصیل بدم؟لطفا جواب دهید ممنون میشم؟

ناصر کرمی در یکشنبه، 13 اسفند 1396

باسلام. در کمیسیون علت مشروط شدن‌های شما را می‌پرسند و معمولا مشکلات خانوادگی و پزشکی مورد قبولشان قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که کمیسیون تا جایی که امکان دارد با دانشجو کنار می‌آید.

رضا در پنجشنبه، 10 اسفند 1396

سلام می خواستم بگم در چه صورتی مشروطی حذف میشه

ناصر کرمی در یکشنبه، 13 اسفند 1396

سلام. در نیمسال پایانی دوره ارشد اگر تعداد واحدهای اخذ شده زیر 8 واحد باشد، مشروط شدن بی تاثیر است.

مینا در دوشنبه، 14 اسفند 1396

سلام من دانشگاه دولتی ام و دو ترم مشروط شدم (روزانه) و الان در پرتابل من گفته شده به آموزش مراجعه شود..یعنی چه اتفاقي افتاده لطفا بگید دارم سکته میکنم😭

ناصر کرمی در چهار شنبه، 16 اسفند 1396

سلام. از شما تعهد خواهند گرفت و مشاوره تحصیلی برای شما برقرار میکنند و دلایل مشروطی را میپرسند. مراقب باشید به ترم سه کشیده نشده که به کمیسیون ارجاع میشید.

الی در دوشنبه، 14 اسفند 1396

سلام. من این ترم ۱۲ واحد برداشتم. میخواستم بدونم اگه یکی از درس ها رو که ۳ واحدیه به علت غیبت های غیر مجاز حذف بشم چی میشه؟ خواهشا کمک کنید چون واقعا نمیتونم از آموزش یا هیچ کس دیگه ای بپرسم. چون اگه اون درسو بیفتم فقط ۹ واحد میمونه برا این ترمم و میخوام بدونم آخر ترم ایراد نمیگیرن که چرا فقط ۹ واحد قبولی داشتم؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 16 اسفند 1396

سلام. اتفاقی نخواهد افتاد. فقط مراقب باشید مشروط نشید. اون درس هم برای شما حذف خواهد شد. فقط قبل از آزمون برید و عملیات حذف را انجام بدید که خدایی نکرده براتون صفر رد نکنند.

مهتا در پنجشنبه، 17 اسفند 1396

سلام من ترم اول کارشناسی مشروط شدم اگه ترمای دیگم معدلم خوب شه رو اپلای کردنم خیلی تاثیر میذاره؟

ناصر کرمی در جمعه، 18 اسفند 1396

سلام. خیر تاثیر چندانی نخواهد داشت. معدل کل و نمره دروس تخصصی تاثیر بیشتری دارد به علاوه زبان انگلیسی

یاسر کریمی در پنجشنبه، 24 اسفند 1396

سلام من دانشجوی شبانه هستم و 4 ترم متوالی مشروط شدم آخرش هم از دانشگاه اخراج شدم اول میخواستم انصراف بدم ولی اینکار رو نکردم الان هم خیلی ناامید و مآیوس هستم به نظر شما چه راهی را انتخاب کنم؟

ناصر کرمی در پنجشنبه، 16 فروردین 1397

سلام. مشروطی دلایل مختلفی دارد. به دنبال دلایل آن بگردید. مجددا می‌توانید در کنکور سراسری شرکت کنید.

خسروی در شنبه، 26 اسفند 1396

سلام و خسته نباشید. من دانشجوی روزانه ی دولتی ام. متاسفانه 3 ترم مشروطی دارم. البته معدل کلم 13.5 هست و پرونده ی پزشکی هم بخاطر افسردگی دارم. به نظر شما اجازه ی ادامه تحصیل رو بهم میدن؟

ناصر کرمی در پنجشنبه، 16 فروردین 1397

سلام. بله قطعا. به شما اجازه ادامه تحصیل داده خواهد شد. منتهی از شما تعهدنامه‌ای می‌گیرند که مجددا مشروط نشوید.

مائده در یکشنبه، 02 اردیبهشت 1397

با سلام. در مدرک ارشد علوم پزشکی دوره روزانه . اگر یک ترم ، ترم اول مشروط بشیم . این مشروطی در مدرک عنوان میشه ؟

ناصر کرمی در سه شنبه، 04 اردیبهشت 1397

با سلام. خیر مشروطی در مدرک درج نخواهد شد.

مائده در یکشنبه، 02 اردیبهشت 1397

با سلام. اگر دو ترم در ارشد علوم پزشکی دوره روزانه، مشروط شیم. اخراج می شویم؟ و در این صورت می توانیم همان رشته از دوباره کنکور شرکت کنیم؟

ناصر کرمی در سه شنبه، 04 اردیبهشت 1397

سلام. به کمیسیون ارجاع میشید. خیر متاسفانه نمیتونید همان رشته رو انتخاب کنید.

مهدی در پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1397

سلام مشروطی فقط برای شرط معدله یا تعداد واحدی که پاس میکنی هم مهمه مثلا اگر برای دکترای عمومی دام پزشکی 11 واحد پاس کنی مشروطی؟

ناصر کرمی در جمعه، 07 اردیبهشت 1397

در کارشناسی و ارشد به ازای شرط معدل است. برای اطلاع از دوره دکترا از تحصیلات تکمیلی دانشگاه این موضوع را جویا شوید.

دیدگاه خود را به ما منتقل کنید.