تفاوت دوره روزانه و شبانه (نوبت دوم)

  • مهرداد کاهه
  • 22 اردی‌بهشت 1396
  • دانشگاه و آموزش
  • زمان مطالعه: 5 دقيقه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دوره روزانه و نوبت دوم در تحصیلات تکمیلی به چه معناست؟ آیا کلاس‌های نوبت دوم بعد از ظهرها یا شب برگزار می‌شوند؟ دانشجویان این دوره‌ها به طور یکسان از امکانات تحصیلی برخورداراند یا خیر؟ با توجه به اهمیت اطلاع از این مفاهیم و نقش تاثیر‌گذار هریک در دروان تحصیلی شما، دراین مقاله سعی کردیم به معنا و جوانب هر کدام از این دو بپردازیم و شما را در انتخابی آگاهانه و هوشمند راهنمایی کنیم.

بیشتر بدانید: تفاوت ورودی مهر و بهمن (نیمسال اول و دوم)

بیشتر بدانید: تفاوت شیوه‌ی آموزش محور و پژوهش محور

بیشتر بدانید: شرایط تغییر رشته و گرایش در دانشگاه‌ها

بیشتر بدانید: رشته‌های متمرکز و نیمه متمرکز

تحصیل در دوره روزانه به چه معناست؟

دوره روزانه در دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم تحقيقات و فن‌آوري، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي يا ساير نهادهاي رسمي کشور تعریف می‌شود.

شما با قبولی و تحصیل در دوره روزانه هزینه‌ای تحت عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت نخواهید کرد.

دانشگاه‌هايي که مجري رشته‌هاي روزانه می‌باشند معمولأ امکانات رفاهي مناسبی نظیر خوابگاه‌های تحت نظر دانشگاه، وام دانشجویی، کار دانشجویی و غیره را برای رفاه دانشجویان فراهم میاورند. ساعات تشکيل کلاس‌ها به صورت معمول از صبح تا عصر می‌باشد و دانشجو موظف است بر اساس واحدهاي درسي انتخابي و ساعات مقرر شده به طور تمام وقت در دانشگاه حضور يابد.

توجه داشته باشید که با انتخاب و قبولی در این دوره تحت هر شرایطی ملزم به ثبت نام و تحصیل می‌باشید. در غیر این صورت سال بعد از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهید شد. این دوره به دلیل بورس تحصیلی و معافیت از پرداخت هزینه متقاضیان بیشتری دارد و به طبع رقابت برای قبولی در این دوره سخت‌تر است.

پس از قبولی در دوره روزانه امکان انصراف وجود ندارد. در صورت انصراف از دانشگاه، شما از شرکت در کنکور سال بعد محروم خواهید شد.

محصلان در این دوره متعهد می‌شوند به ازای تحصیل رایگان پس از پایان تحصیل در کشور مشغول به کار شوند. مدت زمان این تعهد بسته به منطقه تحصیلی دانشجو متفاوت است، بدین گونه که برای دانشجویان منطقه یک کشور به ازای هر ترم، شش ماه کار و برای منطقه دو به ازای هر ترم، یکسال کار در تعریف شده است. دریافت دانشنامه و زیرنمرات اصلی تنها با انجام این تعهد یا پرداخت هزینه تحصیلی به صورت یکجا در پایان تحصیل امکان پذیر می‌باشد.

تحصیل در نوبت دوم چگونه است و چه شرایطی دارد؟

این دوره که به تازگی از عنوان شبانه به نوبت دوم تغییر نام داده است نیز در دانشگاه‌های زیر نظر وزارت علوم تحقيقات و فن آوري، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي يا ساير نهادهاي رسمي کشور تعریف می‌شود. دانشجویان این دوره از تمامی شرایط و امکانات تحصیلی فراهم شده در دوره روزانه برخوردار اند. به بیان دیگر کیفیت ارائه دروس، چگونگی ارزیابی دانشجو، محیط آموزشی و اساتید، فلوچارت واحدهای درسی رشته تحصیلی، آیین نامه‌های اصلی، تسهیلات و وام دانشجویی یکسان است.

دانشجویان دوره نوبت دوم یا شبانه تمامی شرایط و امکانات تحصیلی دوره روزانه را خواهند داشت. تنها ممکن است برخی از امکانات رفاهی از قبیل میزان استفاده خوابگاه دانشجویی (تعداد ترم‌های استفاده) و مبلغ وام دانشجویی برای این گروه متفاوت باشد.

تنها تفاوت در پرداخت شهریه اندک دانشگاه می‌باشد که بسته به مقررات دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. بر خلاف تصورات عمومی کلاس‌های نوبت دوم نیز همانند دوره روزانه در طول روز برگزار می‌شود و دانشجویان از همان کلاس‌های دانشجویان دوره روزانه بهره‌مند می‌شوند. جهت حفظ منافع دانشجویان نوبت دوم، سقف ترم‌های تحصیلی مجاز معمولا دو ترم بیشتر از سایر محصلان است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به رشته‌های متمرکز و نیمه متمرکز را نیز مطالعه کنید. (مطالعه مقاله)

در مورد شرایط واگذاری خوابگاه به دانشجویان دوره نوبت دوم، کاملا بسته به شرایط رفاهی دانشگاه است. اما ملزما دانشگاه موظف به ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم نیست. به دلیل عدم تعلق خوابگاه از سوی دانشگاه در تمامی دوران تحصیل و هزینه بر بودن تحصیل و غیره اخذ پذیرش در این دوره غالبا به صورت بومی و استانی صورت می‌گیرد. پیشنهاد ما این است که اگر شرایط خوابگاه برای شما مهم است، حتما پیش از انتخاب آن دانشگاه به دانشجویان شبانه مراجعه و از وضعیت ارائه خوابگاه مطمئن شوید، چرا که روال تخصیص خوابگاه به دانشجویان در سالیان مختلف معمولا به یک صورت است.

شرایط واگذاری خوابگاه به دانشجویان دوره نوبت دوم، کاملا بسته به شرایط رفاهی دانشگاه است. دانشگاه موظف به ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم نیست. اما در بسیاری از دانشگاه‌ها به دانشجویان شبانه نیز خوابگاه دانشجویی تعلق می‌گیرد.

محصلان این دوره با پرداخت شهریه دانشگاه تعهدی در خصوص انجام کار در کشور متقبل نمی‌شوند و قادراند پس از فارغ التحصیلی دانشنامه و زیر نمرات اصلی خود را از دانشگاه دریافت نمایند. لازم به ذکر است که عنوان نوبت دوم در دانشنامه تحصیلی دانشجو ذکر نخواهد شد. البته این موضوع بسته به قوانین و مقررات وزارت دانشگاه مربوطه در سال‌های مختلف، متفاوت می‌باشد و امکان تغییر آن وجود دارد.

 مهرداد کاهه

مهرداد کاهه هستم عضو تیم تحریریه رکیتا. به نویسندگی، مخصوصاً در حوزه آموزش علاقه‌مندم.
هدف ما در رکیتا ایجاد فضایی برای بهبود کیفیت آموزش و ارائه راهکار‌ها و روش‌های جدید آموزشی است.
راه ارتباطی من: kahe.mehrdad@gmail.com
سامانه مدیریت دروس رکیتا | درباره ما | بلاگ‌

دیدگاه‌ها

علیرضا محمدی در شنبه، 23 اردیبهشت 1396

سلام. خیلی ممنون از مطالب خوبتون.لطفا مقالات درباره کسب و کار هم بگذارید.

فاطمه در شنبه، 07 مرداد 1396

سلام ممنون از مطالبتون، فقط یه سوال داشتم برای دوره های روزانه خوابگاه پولیه یا رایگانه؟

پریماه ضیایی در شنبه، 07 مرداد 1396

سلام. دوره روزانه به طور کامل رایگان هست، منتها برای هزینه خوابگاه بسته به دانشگاه و تعداد اتاق‌ها متفاوت خواهد بود. این هزینه معمولا بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان در هر ترم است. هزینه خوابگاه برای دوره روزانه و شبانه متفاوت خواهد بود و دانشجویان روزانه هزینه کمتری برای خوابگاه می‌پردازند.

در یکشنبه، 15 مرداد 1396

اگر کسی سال اول روزانه رشته ای قبول شود و نخواهد برود سال دوم میتواند دانشگاه ازاد یا شبانه برود ورشته ی دیگر بخواند یا کلا. نمی تواند کنکور دهد

مهرداد کاهه در دوشنبه، 16 مرداد 1396

قطعا در سال دوم نمیتوانید مجددا در رشته روزانه شرکت کنید. منتها شرکت در دانشگاه آزاد هیچ محدودیتی ندارد. برای جزییات بیشتر کلید واژه "شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری" را گوگل کنید.

مهدی در یکشنبه، 15 مرداد 1396

سلام .مرسی از توضیحات تون.میشه بگید حدود اون شهریه ای که برا شبانه می گیرند چه قدر است؟ مثلا دانشگاه سمنان یا هر جای دیگه . حدودا چند است؟

مهرداد کاهه در دوشنبه، 16 مرداد 1396

دوره کارشناسی- شهریه ثابت: حدود ۴۰۰ هزار تومان - متغیر: ۲۰۰ هزار تومان. دوره کارشناسی ارشد- شهریه ثابت: حدود ۴۰۰ هزار تومان - نظری: حدود ۳۰۰ هزار تومان- پایان نامه: ۷۰۰ هزار تومان.

کاربر در سه شنبه، 17 مرداد 1396

سلام میشه بگید چه رشته هایی شبانه دارند؟ممنون

ادمین سیستم در سه شنبه، 17 مرداد 1396

با سلام. تمامی رشته‌های دانشگاهی در نوبت دوم هم ثبت نام میکنند. برای اطلاع از رشته‌های شبانه دانشگاه‌ها به دفترچه راهنمای انتخاب رشته در مقطع مورد نظر خود رجوع بفرمایید.

رضا در سه شنبه، 17 مرداد 1396

سلام ميخواستم بدونم كلاس هاي روزانه و شبانه زمانش يكسانه و هر دو باهم درس ميخونن؟؟

ادمین سیستم در چهار شنبه، 18 مرداد 1396

با سلام. بله عمده کلاس‌های روزانه و شبانه یکسان است. البته در مواردی مانند دروس علوم پایه ممکن است برخی از کلاس‌ها متفاوت باشند. در نظر داشته باشید که کیفیت آموزش در دو دوره متفاوت روزانه و شبانه هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

سجاد در چهار شنبه، 18 مرداد 1396

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه کسی شبانه بخاد تو بیرجند یا بجنورد یا شمال تحصیل کنه هرترم هزینش چقدر میشه اعم از خوابگاه و شهریه و رفت و امد

ادمین سیستم در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

با سلام. هزینه شبانه را شما میتونید بر اساس رشته مورد نظر جستجو کنید. اما هزینه خوابگاه اگر دانشگاه به شما خوابگاه بده (چون اولویت با روزانه‌هاست) حدودا سالی 400 هزار تومان میشه. رفت و آمد هم بستگی به خودتون داره. در کل هزینه شبانه شهر دور با دانشگاه آزاد محل سکونت تفاوت چندانی نداره. بستگی به شما داره که چه پارامتر‌هایی را برای خودتون در نظر میگیرید.

فاطمه عباسی در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

سلام, وقت بخیر.اگر در رشته ی شبانه پذیرفته بشم ولی ثبت نام نکنم,باز هم از کنکور سال بعد محروم میشم؟

مهرداد کاهه در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

با سلام. خیر شما محروم نمیشید. تنها در صورتی محروم میشید که در رشته روزانه پذیرفته بشید و انصراف بدید. در این صورت اینگونه تلقی میشه که شما فرصت را از یک نفر دیگه در کنکور که میتونسته روزانه پذیرفته بشه گرفتید و به همین دلیل شما را از کنکور سال بعد محروم میکنند. نگران نباشید. با قدرت تلاش کنید برای سال بعد.

نگار در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

سلام خسته نباشيد ممنون از مطالبتون اگه در دوره روزانه تحصيل كنيم و نخوايم بعد از اون خدمت كنيم هزينه اي كه بايد بپردازيم چقدره مثلا براي رشته علوم آزمايشگاهي؟؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

با سلام. در اینکه چه مقدار هزینه باید بدید که از خدمت معاف بشید بسته به شرایط و زمان داره. اما برای دانشجویان طرح دبیری حدودا باید ۸ میلیون بپردازند. همینطور اینکه برای بعضی از آقایان چون خدمت سربازی هم جزو خدمتشون بوده میبایست به خدمت سربازی اعزام بشوند.

zeinab در پنجشنبه، 19 مرداد 1396

سلام میشه بگید برای رشته پرستاری شبانه تا چه رتبه ای قبول میکنه؟ممنون

ادمین سیستم در شنبه، 21 مرداد 1396

با سلام. شما میتونید از نرم‌افزار تخمین رشته مانند final.3gaam.com استفاده کنید. البته نرم افزار‌های مشابه با دقت بیشتر هم هستند. با چند نرم‌افزار تست کنید.

فاطمه عباسی در جمعه، 20 مرداد 1396

بسیار خوب,خیلی ممنونم از راهنماییتون.🌹🌹🌹🙏

محمدحسین در جمعه، 20 مرداد 1396

سلام وقت بخیر کسی که شبانه ۲ترم خونده بعد اگر روزانه قبول بشه می‌تونه ادامه ترم هایش را بدهد؟؟؟؟

ادمین سیستم در شنبه، 21 مرداد 1396

با سلام. مسئله شما کمی خاص هست و بر اساس بخشنامه‌های سازمان سنجش باید تصمیم گرفته بشه. لطفا با یک مشاور متخصص در این زمینه صحبت بفرمایید که براتون مشکلی به وجود نیاد.

حانیه در شنبه، 21 مرداد 1396

سلام ورودی شبانه بهمنه؟ یا همون مهر؟

مهرداد کاهه در شنبه، 21 مرداد 1396

سلام. خیر وروی بهمن یک موضوع مجزاست. اگر رشته شبانه‌ای که قبول شده‌اید ورودی بهمن باشد در کنار شبانه (نوبت دوم) واژه ورودی بهمن نیز درج می‌گردد. در غیر این صورت ورودی شبانه و روزانه در مهر خواهد بود.

مهیا در شنبه، 21 مرداد 1396

رشته فنآوری اطلاعات سلامت کارش چیه

محمد در شنبه، 21 مرداد 1396

سلام خسته نباشینمیخواستم بپرسم با رتبه ۷۵۰۰ منطقه ۱ و ۱۵۸۰۰ کشوری میتونم توی مهندسی برق روزانه دانشگاه تبریز قبول بشم؟شبانه برق چطور؟اگه روزانه قبول نشم پشت کنکوری بمونم یا شبانه برم؟همه هزینه های یک ترم شبانه(شهریه ثابت و متغیر و ……) دانشگاه تبریز چقدره؟و ساکن تبریزم

ادمین سیستم در یکشنبه، 22 مرداد 1396

با سلام خدمت شما. تمامی این سوالات به پارامتر‌های زیادی همچون میزان درآمد خانواده، آمادگی خود شما برای پشت کنکور ماندن، توقع خود شما و ... بستگی دارد. به نظر با این رتبه‌ای که آوردید میتونید در دانشگاه تبریز و یا سهند رشته برق و یا سایر رشته ها را قبول بشید. شهریه‌ها برای دوستان ذکر شد. کامنت ها را مطالعه بفرمایید.

amir mohammad beizaee در شنبه، 21 مرداد 1396

ممنون از مطلب مفیدتون موفق باشید دوستان

abcd99 در یکشنبه، 22 مرداد 1396

سلام.شهریه شبانه(کلش) رشته تکنسین اتاق عمل و هوشبری تقریبا چقدره؟؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 22 مرداد 1396

با سلام. متاسفانه از این رشته اطلاعات زیادی در دسترس نیست. می‌تونید در وب‌سایت‌های دیگر جستجو کنید.

mohammad در دوشنبه، 23 مرداد 1396

سلام و خسته نباشیدمن امسال اگه رشته های شبانه دانشگاه سراسری رو انتخاب رشته کنم و پذیرفته بشم.ولی در دانشگاه ثبت نام نکنم میتونم در کنکور سال ۹۷ شرکت کنم؟ اینو هم بگم که تا ۹۷/۷ معافیت تحصیلی دارمو در ثبت نام کنکور ۹۷ باید دانشجوی انصرافی رو بزنم؟یا نه؟

مصطفی در سه شنبه، 24 مرداد 1396

باسلام.خواستم بدونم ایا قبول شدن در دوره روزانه ایا یه فرصته؟یا ن؟ممنون از زحمات شما

سجاد در پنجشنبه، 02 شهریور 1396

سلام خسته نباشید لطفا به این سوالم پاسخ بدین چون بدجوری ذهنمو مشغول کرده سوالم اینه که من مدرک پیش دانشگاهیمو نگرفتم و باید ریاضی عمومی رو پاس کنم حالا با توجه به اینکه تاریخ امتحان 17 شهریوره مشکلی برای ثبت نام توی دانشگاهی که قراره برم پیش میاد یا نه چون اگه قرار باشه هفهدهم امتحان بدم یک هفته هم قطعا طول میکشه تصحیح بشه با این حال میتونم برم دانشگاه روزانه یا نه

ادمین سیستم در شنبه، 04 شهریور 1396

با سلام خدمت شما. برای ثبت نام در دانشگاه نیاز است شما در امتحانات شهریور حتما نمره کسب کنید. فعلا میتوانید ثبت نام کنید. اما در تاریخ اول مهر باید مدرک داشته باشید.

میترا در شنبه، 11 شهریور 1396

سلام و ممنون از وقتی که می گذارید. من روزانه نوبت دوم دانشگاه علامه طباطبایی برای مدیریت توسعه جهانگردی قبول شدم . هم از بابت شهریه می خواستم بدونم و هم اینکه آیا ثبت نام در ترم بعد صورت می گیره ؟ کلا نوبت دوم به غیر از همان شهریه اندک که جواب ها بود از زمان برگزاری هم با روزانه متفاوته ؟ سپاسگزارم

ادمین سیستم در شنبه، 11 شهریور 1396

با عرض سلام. خیر ثبت نام بهمن با نوبت دوم بحثی کاملا مجزا از هم هستند. ممکن است یک سری از رشته‌ها چه روزانه چه شبانه در بهمن ثبت نام کنند که بسته به همان رشته‌ای است که شما انتخاب کرده‌اید که در دفترچه قطعا درج شده است. زمان برگزاری کلاس‌های شبانه و روزانه هم یکی است.

زهرا در شنبه، 11 شهریور 1396

سلام ببهشید میخواستم بدونم ، توی کارت دانشجویی واژه شبانه یا نوبت دوم درج میشه؟ توی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر

مهرداد کاهه در شنبه، 11 شهریور 1396

با سلام. این بسته به دانشگاه مقصد است که واژه نوبت دوم در آن درج شود یا خیر. به طور کلی میتوان گفت روزانه و شبانه هیچ اختلافی از لحاظ مدرک ندارند. تنها در شبانه هزینه اندکی پرداخت می‌کنید. موفق و پیروز باشید.

محمد سهیلی یکتا در شنبه، 11 شهریور 1396

سلاممن ارشد علامه قبول شدممی خواستم ببینم ماین که شاغلیم چه جوری بآید در کلاس های صبح شرکت کنیم؟اساتید مساعدت می کنن؟

مهرداد کاهه در یکشنبه، 12 شهریور 1396

ضمن تبریک به شما دوست عزیز، فکر میکنم ذکر چند پیشنهاد میتونه راهگشا باشه. اول اینکه در ترم‌های اول و دوم به اساتیدتون نگید که کار هم میکنید چون اذیت میکنند. دو اینکه با شرکتی که مشغول به کار هستید هم قرار داد پاره وقت ببندید و یا اینکه خلا نبود بعضی ساعاتتون را در ساعات دیگر جبران کنید. در هر صورت بهترین کار این هست که شما همراه ارشد مشغول به کار هم باشید. چون هم مدرک میگیرید و هم سابقه کار خواهید داشت. موفق و پیروز باشید.

امید در یکشنبه، 12 شهریور 1396

سلام. عرض ادب و وقت بخیر. ادمین محترم شما در بالا گفتید که:( ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭﯼ ﺧﻮﺍﺑﮕﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻧﻮﺑﺖ ﺩﻭﻡ، ﮐﺎﻣﻼ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺭﻓﺎﻫﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﺳﺖ . ﺍﻣﺎ ﻣﻠﺰﻣﺎ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻣﻮﻇﻒ ﺑﻪ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺧﻮﺍﺑﮕﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﻧﻮﺑﺖ ﺩﻭﻡ ﻧﯿﺴﺖ . ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻋﺪﻡ ﺗﻌﻠﻖ ﺧﻮﺍﺑﮕﺎﻩ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻭ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺑﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻭ ﻏﯿﺮﻩ ﺍﺧﺬ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﻏﺎﻟﺒﺎ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﻮﻣﯽ ﻭ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ. )حال سوال اول بنده این هست: من خوزستانی ام و قصد دارم سال آینده آزمون سراسری ارشد خودم رو در یک دانشگاه شبانه در تهران قبول بشوم٬ آیا چون بنده بومی استان تهران نیستم پس شانس کمتری برای قبولی شبانه تهران دارم به نسبت شخصی که بومی استان تهران است؟و سوال دوم اینکه مگر ملاک قبول شدن در دانشگاه های شبانه تهران رتبه داوطلب در آزمون نیست؟ یا ملاک پذیرش بومی بودن داوطلب در استان تهران است؟بینهایت سپاس گزارم از محبت شماموفق باشید ان شاءالله.

مهرداد کاهه در سه شنبه، 14 شهریور 1396

با عرض سلام. پاسخ سوال 1: در مورد ارشد شما در ابتدا قطعا تهران را انتخاب کنید. هم روزانه هم شبانه. بحث تحصیلات تکمیلی با کارشناسی کاملا مجزاست و بومی سازی تاثیری ندارد. دانشگاه‌های تهران به دلیل کیفیت و امکانات بالا معمولا به دانشجویان شبانه هم خوابگاه می‌دهند. حتی اگر خوابگاه هم نداشته باشند خوابگاه خودگردان دارند. همچنین شما در تهران میتوانید با حقوق خوب کار پیدا کنید و خانه اجاره کنید. اینها تماما مزایای تحصیل در تهران هستند که شما باید در نظر بگیرید. پاسخ سوال دو: در تحصیلات تکمیلی بومی بودن نقش آنچنانی ندارد و شما این را در نظر نگیرید و طبق کیفیت دانشگاه به ترتیب انتخاب کنید.

جمشید در یکشنبه، 12 شهریور 1396

سلام می خواستم بدونم شهریه نوبت دوم رشته فیزیولوژی محض چقدر میشه

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 شهریور 1396

با سلام. لطفا از طریق منابع وابسته به وزارت علوم پیگیری نمایید.

کاظم شری پور در دوشنبه، 13 شهریور 1396

ببخشید شهریه نوبت دوم رشته جامعه شناسی حدودا چقدر است ممنون

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 شهریور 1396

با سلام. لطفا از طریق وب‌سایت‌های وابسته به وزارت علوم پیگیری بفرمایید.

فادیا در سه شنبه، 14 شهریور 1396

باسلام.من امسال کنکورفنی دادم دررشته نرم افزارواگرشبانه قبول بشم شهریه درهرترم شبانه چقدره!؟میخواستم شهریه شبانه رشته فنی کامپیوترنرم افزاروبگیدممنون

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 شهریور 1396

با سلام. در نظرات پیشین این موضوع بررسی شده است. شهریه شبانه در دوره کارشناسی هر ترم بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است.

علی در پنجشنبه، 16 شهریور 1396

سلام. تو رشته ی عمران برای انتخاب واحد تفاوتی بین روزانه و شبانه هست ؟ مثلا روازنه ها زودتر انتخاب واحد کنن یا اینکه مال شبانه جدا باشه

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با عرض سلام. خیر تفاوتی نیست.

کلهر در پنجشنبه، 16 شهریور 1396

سلام و وقت بخیر. ادمین جان لطفا محبت کنید جواب بدین . من ارشد روزانه تبریز قبول شدم و قصد ثبت نام ندارم و در هیچ کدوم از الویت های بعدی رتبم کمتر از رتبه آخرین فرد قبولی نبوده. و فقط میخوام سال آینده در کنکور ارشد از دوره روزانه محروم نشم٬ چکار کنم؟ تشکر

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام. متاسفانه بر اساس آیین نامه‌ها شما از کنکور سال بعد محروم میشید. به آیین نامه‌های سازمان سنجش مراجعه کنید.

zahra در جمعه، 17 شهریور 1396

سلام سوالی داشتم در مورد اينكه ايا دانشگاه علامه براى نوبت دوم از بهمن ماه ورودى ميپذيرد يا نه ممنون.

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام. نوبت دوم و ورودی بهمن بحث‌های کاملا مجزا هستند.

zahra در شنبه، 18 شهریور 1396

سلام ببخشید بازم سوال، من ارشد شبانه دارم قبول شدمم،، اگه در طول تحصیل شاگرد اول بشم و بتونم با سهمیه و بدون کنکور،دکترای همون دانشگاه قبول بشم،،بازم شبانس؟ یا روزانه؟

فاطمه عمادی پور در سه شنبه، 21 شهریور 1396

سلام ببخشید ثبت نام دوره نوبت دوم از کی شروع میشه و همینطور خوابگاه ؟

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام به آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

مهسا در پنجشنبه، 23 شهریور 1396

سلام خسته نباشید من امسال حسابداری روزانه قبول شدم...خوابگاه پولیه یا رایگان ؟

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام. باید پولی به ازای هر ترم پرداخت کنید. اما این مبلغ ناچیز هست.

fatemeh در جمعه، 24 شهریور 1396

سلام ببخشید خاستم بپرسم از نظر شما دانشگاه شبانه دولتی برم یا غیر انتفاعی چون تقریبا قیمت یکیه فقط راه شبانه دور تره

ادمین سیستم در جمعه، 24 شهریور 1396

با سلام این بسته به ویژگی‌ها و پارامتر‌ها خودتون داره. اما مدرک شبانه از غیر انتفاعی معتبر‌تر است.

کیوان در شنبه، 25 شهریور 1396

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. من دانشگاه زنجان روزانه قبول شدم ولی داخل دفترچه انتخاب رشته ذکر شده نیمسال دوم.الان من از کجا میتونم بفهمم از بهمنه یا مهر؟ چون چیزی ذکر نشده.یه سوال دیگه هم داشتم منظور از مبلغ ناچیز برای هزینه خوابگاه در دوره ی روزانه تقریبا چقدر است؟

ادمین سیستم در شنبه، 01 مهر 1396

با سلام. شما از بهمن ماه تشریف ببرید. البته با آموزش دانشگاه تماس بگیرید. حدود 200 تا 400 هزار تومان.

Boshra در شنبه، 25 شهریور 1396

با سلام...بسسسیار ممنون از سایت عالیتون...من امسال کارشناسی مشاوره شبانه علامه قبول شدم!میخواستم ببینم راهی وجود داره تا از شبانه به روزانه منتقل بشم!؟راهی مثل معدل بالا یا دانشجو الف بودن...

ادمین سیستم در شنبه، 01 مهر 1396

با عرض سلام. خیر متاسفانه راهی نیست.

مطهره در یکشنبه، 26 شهریور 1396

سلام ببخشید من شبانه دانشگاه کشاورزی ساری قبول شدمبهم خوابگاه نمیدن؟؟من بندرعباس زندگی میکنمبه نطرتون چیکارکنم؟؟برم ازاد بخونم؟؟

عبدالخالق در یکشنبه، 02 مهر 1396

سلام ایا امکانش هست دانشجو از دوره شبانه به به روزانه انتقال یابد

ادمین سیستم در شنبه، 15 مهر 1396

با سلام. تا جایی که ما اطلاع داریم خیر. امکانش نیست. به آموزش دانشگاه مراجعه بفرمایید.

کیمیا در چهار شنبه، 05 مهر 1396

سلام میخواستم بپرسم اگه ورودی 96 در دانشگاه سراسری باشم میتونم انصراف بدم و دوباره کنکور97 بدم شبانه انتخاب کنم

ادمین سیستم در شنبه، 15 مهر 1396

بله میتونید. ولی حتما با سازمان سنجش تماس حاصل کنید که بخشنامه جدیدی منتشر نشده باشه.

الهام در چهار شنبه، 05 مهر 1396

با سلام و خسته نباشید از اطلاعات مفیدتونمن بعد از شرکت در کنکور رشته معماری شبانه قبول شدم و روزانه رو نیاوردم.میخواستم بدونم ضمن این که هر دو مدرک روزانه وشبانه یکی هستند و در مدرک شبانه هم روزانه درج میشه.ایا اگه نخوام برم دانشکده شبانه از کنکور سال بعد محرومم یا چون شبانه هستم میتونم سال بعد کنکور بدم؟ممنون

ادمین سیستم در شنبه، 15 مهر 1396

با سلام. مشکلی نداره. شما میتونید کنکور سال بعد را شرکت کنید.

امین در پنجشنبه، 06 مهر 1396

سلام و خسته نباشید.یه سوال ایا بین اموزش پزشکی دانشگاه های کشور تفاوتی هست؟مثلا دانشگاه های شهرستان از مرکز استان ضعیفتر باشن . ایا این تاثیری رو اینده شغلی ما داره؟؟ممنون

ادمین سیستم در شنبه، 15 مهر 1396

با سلام. بله قطعا. دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تیپ بندی هستند که به سه تیپ تقسیم میشوند. خیلی مهمه که در کدام دانشگاه و با چه تیپی مشغول به تحصیل هستید. البته رشته هم مهمه که چقدر نیاز بازار کار باشه.

فائزه در چهار شنبه، 19 مهر 1396

سلام و خسته نباشید سوال من در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی هستش . من امسال یعنی کنکور 96 دانشگاه غیر انتفاعی دوره ی روزانه با ازمون ( نه سوابق تحصیلی ) قبول شدم ، ثبت نام هم کردم الان هم سر کلاس میرم ، اما پشیمون شدم و قصد دارم در کنکور 97 ثبت نام کنم . می خواستم مطمئن بشم که آیا امکانش هست ؟ هیچ مشکلدیا ممانعتی در ثبت نام و انتخاب رشته وجود نداره ؟ به‌خاطر این که دوره ی روزانه اس محروم نمیشم؟ دانشگاه های غیر انتفاعی هم دوره روزانه و شبانه دارن ؟چون میخوام بعد از اینکه قبول شدم از دانشگاه الانم ( غیر انتفاعی ) انصراف بدم . لطفا و خواهشا راهنمایی کنید خیلی واسم مهمه . منتظر جوابتون هستمبا سپاس فراوان

ادمین سیستم در شنبه، 22 مهر 1396

با سلام. مشکلی برای کنکور مجدد وجود ندارد. دوره غیر انتفاعی با روزانه بحث متفاوتی دارد. در حال حاضر شما دانشجوی غیر انتفاعی هستید نه روزانه. انشاالله در سال آینده میتوانید کنکور دهید و دانشگاه بهتری قبول شوید.

وحید در جمعه، 21 مهر 1396

سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید من از دانشگاه پیام نور تبریز رشته حقوق قبول شدم و ثبت نام کردم آیا امکانش هست که در پیام نور 1 ترم بخونم یا ادامه بدم و در کنکور 97 سراسری شرکت کنم؟

ادمین سیستم در شنبه، 22 مهر 1396

با سلام. بله این امکان وجود دارد. نگران نباشید. منتها ممکن است دروسی که گذراندید برای دانشگاه جدید قابل قبول نباشد.

دانشجو ارشد در جمعه، 21 مهر 1396

با سلام .من دانشجو ارشد96 روزانه دولتی هستم اما از دانشگاهش راضی نیستم .میخوام انصراف بدم .اگه انصراف بدم و بعد در کنکور 98 دوباره ارشد روزانه جای دیگه ای قبول بشم چون انصراف دادم روزانه هم قبول بشم باید شهریه بپردازم؟؟لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه برام .

ادمین سیستم در شنبه، 22 مهر 1396

با سلام. پیشنهاد میکنیم این کار را نکنید. به این دلیل که شما روزانه هستید و امسال دیگر نمیتوانید کنکور ارشد دهید. بنابریان یک سال محروم میشوید.

مایک در دوشنبه، 24 مهر 1396

یک سوال پیش میاد که اگر تنها تفاوت دوره شبانه با روزانه در پرداخت شهریه هست، آخه کدوم انسان با تفکرات عالی ای اسمشو دوره شبانه گذاشته؟! اصلا حتی نوبت دوم هم معنی نمیده... ایده ای برای اسمش ندارم، شاید باید اسم دوره روزانه همان دولتی و دوره نوبت دوم نیمه دولتی، چون همزمان با پردیس و مجازی هم خیلی فرق داره.

ادمین سیستم در سه شنبه، 25 مهر 1396

با سلام. تفاوت شبانه و روزانه در رتبه‌های دانشگاه هم میتواند باشد. نوبت شبانه معمولا با ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ اختلاف رتبه با روزانه در دوره کارشناسی و در ارشد با حدود ۳۰۰ رتبه اختلاف تکمیل می‌شود. صحبت شما به جاست. با تشکر

امید در سه شنبه، 25 مهر 1396

ﺳﻼﻡ. وقت بخیر.من اﺭﺷﺪ ۹۶ در دوره ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻡ ﻭ در دانشگاه محل قبولیم ثبت نام نکردم. ﻭ ﺣﺪﻭﺩ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﭘﯿﺶ ﺩﺭ سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و در ﻗﺴﻤﺖ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ و تقاضای الویت بعدی ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺘﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﻣﺠﻮﺯ ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺍﺭﺷﺪ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ ثبت کردم ﻭ همین هفته ﺟﻮﺍﺑﺶ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﭘﯿﺎﻣﮏ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺳﻨﺠﺶ برام اومد ﮐﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ: ‏«ﺩﺍﻭﻃﻠﺐ ﮔﺮﺍﻣﯽ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ ﻧﺎﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﺳﺎﻝ ۱۳۹۶ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ ﻣﺠﻮﺯ ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺳﺎﻝ ۱۳۹۷ ﺻﺎﺩﺭ ﮔﺮﺩﯾﺪ.»ﺣﺎﻻ ﺳﻮﺍﻟﻢ ﺍﺯ جنابعالی این هست ﮐﻪ ﺁﯾﺎ ﺩﯾﮕﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ در دوره روزانه ی آزمون ارشد ﺳﺎﻝ ۹۷ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻢ ﯾﻌﻨﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺻﺪﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﻣﺤﺮﻭﻡ نیستم؟با تشکر از محبت شما.

ادمین سیستم در چهار شنبه، 26 مهر 1396

با سلام. مورد بسیار حساسی است. لطفا حتما به سازمان سنجش حضورا مراجعه کنید و پیگیری بفرمایید. به این دلیل که روزانه قبول شده‌اید بر اساس قانون نباید بتوانید در سال بعدی شرکت بفرمایید. اما اینکه برای شما پیام آمده عجیب است.

مهسا در چهار شنبه، 03 آبان 1396

سلام..من دانشکده بهداشت دامغان قبول شدم رشته مهندسی بهداشت محیط..تودفترچه نوشته بود روزانه..ولی نیمسال دوم..الان من شبانه هستم یاروزانه؟؟

ادمین سیستم در چهار شنبه، 03 آبان 1396

با سلام. دوست عزیز نیمسال دوم و شبانه بحث مجزا هستند. شما در حال حاضر روزانه هستید. ولی انشاالله بهمن ماه شروع به تحصیل می‌کنید.

مهسا در پنجشنبه، 04 آبان 1396

ممنون ازراهنماییتون..یسوال دیگه اینکه رشته خوبیه آیا!؟البته پدرمم تو همین سیستم هست شغلشون ازنظر اینده شغلی مشکلی ندارم

پريسا در شنبه، 06 آبان 1396

سلام ببخشيد من رتبه ام ٥٠٠٠تجربي منطقه ٣هست ميخام بدونم ميشه تكميل ظرفيت حقوق شيراز شبانه قبول شم ؟؟؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 07 آبان 1396

با سلام. در این مورد اطلاعاتی در دسترس نیست. لطفا به سایت سازمان سنجش مراجعه فرمایید.

فواد در پنجشنبه، 11 آبان 1396

با سلام میخواستم بدونم به کسی که بومی شهر تبریز نیست ولی ارشد شبانه اش رو قبول شده خوابگاه میدن؟

ادمین سیستم در جمعه، 12 آبان 1396

با سلام. اگر بتوانید به آن دانشگاه سفر کنید و از خدمات دانشجویی بپرسید می‌توانید مطمئن شوید. معمولا به دانشجویان غیر بومی بر اساس امکانات رفاهی دانشگاه حدود ۲ تا ۴ ترم خوابگاه تعلق می‌گیرد.

ابوالفضل در پنجشنبه، 18 آبان 1396

صبح تا عصر یعنی دقیقا تا ساعت چند؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 18 آبان 1396

با سلام. ساعات کاری دانشگاه، یعنی از ساعت 8 صبح تا 6 عصر.

Hossein در پنجشنبه، 18 آبان 1396

باعرض سلام وخسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم دانشگاه مالک اشتر شاهین شهرباچه رتبه ای درمهندسی برق میگیره؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 18 آبان 1396

قبولی در سال‌های مختلف متفاوت است. نمیتوان به صورت دقیق گفت. در ضمن درنظر داشته باشید این دانشگاه یک مصاحبه نیز دارد.

Sepide در یکشنبه، 21 آبان 1396

سلام من روزانه دانشگاه سمنان قبول شدم ولی دیفرانسیلمو افتادم ایا ممکنه دی ماه پاسش کنم و ورودی بهمن برم؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 23 آبان 1396

خیر دوست عزیز. ورودی مهر و بهمن توسط خود دانشگاه و در دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه و امکان تغییر توسط دانشجو وجود نداره. روش‌های دیگری هست که بتونید وارد دانشگاه بشید. نگران نباشید. از طریق مدرسه و دانشگاه پیگیری کنید.

بهزاد در چهار شنبه، 24 آبان 1396

سلامدانشجوی روزانه ارشد هستم و میخام شبانه بشم، امکانش هست؟

ادمین سیستم در پنجشنبه، 25 آبان 1396

بر اساس دانش ما چنین امکانی وجود ندارد. شاید دلیل محکمی برای این تغییر دارد. با آموزش دانشگاه تماس بگیرید.

مهسا در دوشنبه، 06 آذر 1396

سلام اگه یه نفر پردیس قبول بشه سال دیگه میتونه روزانه یا پردیس بره دوباره؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 06 آذر 1396

با سلام. بله شما میتونید مجددا سال بعد کنکور بدید. این محدودیت تنها برای قبولی در رشته روزانه است.

سارام در جمعه، 10 آذر 1396

سلام. من دولتی قبول شدم و مهر نرفتم الان پشیمونم. میخواستم بدونم ورودی بهمن دیگه نمی تونم برم؟

ادمین سیستم در شنبه، 11 آذر 1396

با سلام. خیر شما در ورودی بهمن پذیرفته شده‌اید. اگر روزانه پذیرفته شده بودید در نظر بگیرید که در سال بعد نمی‌توانید در کنکور شرکت کنید.

houria در شنبه، 11 آذر 1396

سلام خسته نباشیدمیخواستم بپرسم که حدودا با چه رتبه کشوری ای میشه رشته هوشبری شبانه قبول شد؟!و یه سوال دیگ شما اطلاعی از حدود شهریه دانشگاه ازاد هوشبری دارید؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 آذر 1396

با سلام. سوال شما خیلی تخصصی است. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با واحد‌های دانشگاه آزاد تماس حاصل فرمایید. معمولا هزینه تمامی دانشگاه‌ها مصوب است.

مبین اسکاد در یکشنبه، 12 آذر 1396

میخواستم بدونم کالاسا ترم بهمن دقیقا از کی شروع میشه تایم کلاسا چطوریه چون میخوام جایی مشغول به کار بشم باید بدونم تایمه کلاسام چطوریه

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 آذر 1396

زمان شروع کلاس ورودی بهمن از حدود ۱۴ بهمن‌ماه خواهد بود. زمان کلاس‌ها بسته به دانشگاه است. ممکن از سه روز و یا چهار روز در هفته باشد.

Fatemeh در دوشنبه، 13 آذر 1396

سلام خسته نباشيد ببخشيد من در تكميل ظرفيت شركت كردم و رشته شيمي محض دانشگاه دامغان روزانه رو زدم (صرفا براساس سوابق تحصيلي)معدل كلمم١٨بوده به نظرتون قبول ميشم؟؟

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 آذر 1396

رتبه شما خیلی مهم است. بسته به رتبه شما می‌توان تصمیم بهتری گرفت. انشاالله که قبول خواهید شد.

محمد در دوشنبه، 13 آذر 1396

سلام من مهندسی نفت روزانه بوده ام در ترم سوم انتقال وتغیر رشته داده به مهندسی مکانیک شبانه حساب شده در صورتی که روزانه بوده ام لطفا راهنمایی فرمایید

ادمین سیستم در سه شنبه، 14 آذر 1396

سلام. این قانون مصوب است که اگر تغییر رشته دهید در رشته هدف به عنوان دانشجوی شبانه پذیرفته خواهید شد. اگر اطلاعی نداشته‌اید باید از پیش در این موضوع اطلاعات کسب می‌کردید.

Tina در جمعه، 17 آذر 1396

سلام روزتون بخیر. میتونید بهم بگید برای قبولی رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در دانشگاه تبریز روزانه باید چه رتبه ای در کنکور داشته باشم؟

ادمین سیستم در جمعه، 17 آذر 1396

با سلام. متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی در دست نیست.

Mahdieh در دوشنبه، 20 آذر 1396

سلام ببخشيد من تابستان ٩٧ كازشناسيم تموم ميشه ميخواستم بدونم اگر ارشد شركت كنم و سراسري قبول شرم ميتوانم ورودى بهمن باشم و يا با يك گواهى كه درسم تموم شده تا گرفتن مدرك ميتوانم مهر دانشگاه بروم؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 26 آذر 1396

با سلام. ورودی مهر و بهمن دست شما نیست و توسط دانشگاه (در دفترچه انتخاب رشته) مشخص شده است. بله امکان این را دارید که شروع به تحصیل کنید.

کیوان در پنجشنبه، 23 آذر 1396

سلام .من برای مقطع ارشد عمران میخوام بیام تهران .دانشگاه هایی مثل امیر کبیر و علم و صنعت میدونم خوابگاه های دونفره هم دارند فقط سوالم اینه میتونیم خودمون انتخاب کنیم خوابگاه رو ؟ چون یجا تو سایت علم و صنعت خوندم اتاق های دونفره فقط برا معلولین و... میباشد .من حتما میخوام اتاقم حداکثر دو نفره باشه امکانش هست که مجبورم کنن برم تو اتاق های چهار و شش نفره ؟؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 26 آذر 1396

با سلام. باید با بخش رفاه دانشجویی تماس بگیرید و این مساله را جویا شوید.

حسین فلاحی در دوشنبه، 04 دی 1396

سلام ببخشید سوالم رو اگر می شه جواب بدید.من دانشجوی ارشد یک دانشگاه دولتی هستم لیسانسم رو که دوسال پیش از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل شدم می تونم ببرم دانشگاه آزاد تطبیق بدم و لیسانسم رو به نام دانشگاه آزاد بگیرم شدنیه؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 04 دی 1396

با سلام. خیر چنین امکانی وجود ندارد و این دو مرکز حتی درس‌های اصلی را هم تطبیق نمی‌دهند.

دانیال در پنجشنبه، 07 دی 1396

سلام میخواستم بدونم دانشگاه نوبت دوم رتبه های بالاتری میگیرند؟واینکه تحصیل در رشته ی پزشکی در نوبت دوم حدودا هزینه ی سالانه اش چقدر می شود؟

ادمین سیستم در جمعه، 08 دی 1396

با سلام. اگر منظورتون از رتبه‌های بالاتر رتبه‌های دورتر از تک‌رقمی هست، بله. معمولا اول روزانه پر میشود بعد شبانه. هزینه شبانه برای رشته‌های مختلف متغیر است. باید از آموزش دانشگاه جویا شوید.

علی در پنجشنبه، 07 دی 1396

با سلام و خسته نباشید. من دانشجوی روزانه کاردانی هستم و سوالم اینه که اگر درسی رو پاس نکنم و دوباره بخونم ایا پولی باید پرداخت کنم .و اینکه الان من ترم اخرم و برای ترم بهمن دانشگاه دیگه ای در مقطع کارشناسی روزانه قبول شدم می خواستم بدونم اگر یک درس بمونه و نتونم پاس کنم میتونم برم کارشناسی بخونم یا نه؟؟ممنون

ادمین سیستم در جمعه، 08 دی 1396

با سلام. خیر پولی نیاز نیست بپردازید. برای سوال دوم سعی کنید درسی باقی نگذارید. چون به مشکل برمیخورید. نه اینکه نشود این مشکل را حل کرد. ولی براتون دردسر ساز خواهد شد. از آموزش دانشگاه خودتان سوال بفرمایید.

Ali در چهار شنبه، 13 دی 1396

آیا امکانات درون دانشگاه برای هر دو دوره یکسانه مثلا نرخ غذاها و امکانات کتابخانه و...

ادمین سیستم در شنبه، 16 دی 1396

با سلام. بله یکسان هست. منتهی شبانه کمی نرخ غذا و خوابگاه گرانتر. البته چندان محسوس نیست این تفاوت قیمت.

somayeh در چهار شنبه، 13 دی 1396

سلام من دانشگاه فنی روزانه قبول شدم هرچقدر زنگ میزنم دانشگاه جواب نمیدن دقیقا نمیدونم چ روزی برم خوابگاه و دانشگاه؟؟؟؟ راه هم دوره .لطفا راهنمایی کنید اطلاعات دارید بگید ممنون

ادمین سیستم در شنبه، 16 دی 1396

سلام. متاسفانه سیستم دانشگاه‌ها همینگونه هست. اگر می‌توانید از سایت دانشگاه به دنبال دفترچه تلفن بگردید و به مسئول خدمات آموزشی مستقیما تماس بگیرید. ممکن است در حال حاضر دانشگاه‌ها درگیر فرجه و امتحان باشند که جواب نمیدهند. اما به طور کل تا نیمه بهمن شما فرصت دارید برای ثبت نام ورودی بهمن.

حسن در یکشنبه، 17 دی 1396

من دانشجوی ترم 5 نوبت دوم هستم تا کنون سه ترم مشروط شدم این ترم وضع نمراتم خوبه ولی استرس دارم اگر تا پایان تحصیل یک بار دیگه مشروط بشم آیا اخراجم می کنن ؟آیا بهتر نیس دوباره دانشگاه شرکت کنم در همان رشته و دانشگاه آیا ترم بهمن را مرخصی بگیرم و در کنکور شرکت کنم؟آیا ترم بهمن را واحد کمتری بگیرم و هم زمان برای کنکور 97 هم بخونم؟لطفا بهترین راهکار را بگید که چیکار کنم /واقعا سردرگمم که کدوم راه بهتره لطفا راهنمایی کنید ممنون

ادمین سیستم در دوشنبه، 18 دی 1396

سلام دوست عزیز. راه حل کنکور مجدد اصلا راهکار خوبی نیست. شما تنها به اراده و برنامه‌ریزی و هوش نیاز دارید که دیگر مشروط نشوید. در حقیقت در حال حاضر گرفتن مدرک برای شما مهمترین پارامتر باید باشد. بسیاری از افراد را دیدم که چند ترم مشروط بودند ولی در اواخر به معدل الف هم رسیده‌اند. البته مهم است که در کدام دانشگاه تحصیل می‌کنید و در چه رشته‌ای. دانشگاه و رشته خود و واحد‌های گذرانده را برای ما ارسال فرمایید.

شاهین در یکشنبه، 24 دی 1396

ایا در رشته ی فنی انتقال دانشجو از شبانه تهران به روزانه امکان پذیر می باشد؟

ادمین سیستم در یکشنبه، 24 دی 1396

خیر، امکان‌پذیر نیست.

حسن در سه شنبه، 26 دی 1396

سلام و ممنون از پاسخگویی 18 دی ماه فرموده بودید راه حل کنکور مجدد اصلا راهکار خوبی نیست و نام رشته و دانشگاه خود را ارسال کنم دانشگاه نیشابور و دانشجوی شبانه یا همان نوبت دوم هستم و رشته مهندسی برق و تعداد واحد گذرانده 60 لطفا بگید بهترین راهکار برای من چیه تا از این شرایط پر استرس راحت بشم واقعا خواب و خوراک ندارم و اعصابم بهم ریخته ممنونم

ادمین سیستم در شنبه، 30 دی 1396

سلام. بهترین راهکار برای شما این است که طبیعتا مشروط نشوید و تلاش بیشتری کنید. چرا که اگر مجددا نیز کنکور دهید شرایط فرقی نمیکند و باز هم امکان مشروطی وجود دارد. شما این ترم دروس ساده‌تری اخذ کنید، پابه‌پای اساتید جلو بروید و تکالیف را تحویل دهید. انشاالله که موفق می‌شوید.

ali در چهار شنبه، 27 دی 1396

با سلام من روزانه کارشناسی بهمن قبول شدم میخواستم بدونم کی شروع میشه و من کی باید برم اونجا

ادمین سیستم در یکشنبه، 01 بهمن 1396

با سلام. در هفته جای (هفته اول بهمن) به دانشگاه مراجعه فرمایید.

علی در دوشنبه، 02 بهمن 1396

باسلام. من دانشجوی ترم ۳ روزانه هستم. کارنامه کارت سبز رو که نگاه کردم شبانه دانشگاه شهر خودم قبول شدم. آیا میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم بیام شبانه؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

با سلام. کارنامه سبز یک مهلت معین دارد و بنابر آنچه ما مطلع هستیم دو ترم است این مهلت. لطفا شرایط را با آموزش در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید برای انتقالی اقدام کنید.

محمد در دوشنبه، 02 بهمن 1396

سلام و تشکر بابت مطالب مفیدتون. روزانه قبول شدم پارسال اما یک درس قبول نشده از پیش دانشگاهی داشتم و طبق قانون نمیشد در دانشگاه ثبت نام کنم، ایا امسال نمیتونم روزانه برم؟

ادمین سیستم در دوشنبه، 09 بهمن 1396

سلام. دوست عزیز شما اشتباهات بزرگی مرتکب شدید. شما می‌توانستید درس مردود شده را در شهریور امتحان دهید و در دانشگاه نیز پذیرفته شوید. متاسفانه شما یک سال از کنکور مجدد محروم هستید.

مریم آبیاری در پنجشنبه، 05 بهمن 1396

سلام وقت بخیر دوستان خواستم بپرسم دانشگاه مجازی شیراز رشته حقوق قبول شدم من خودم تهران هستم ارزش داره برم؟

ادمین سیستم در جمعه، 13 بهمن 1396

با سلام. خیر. در تهران هم می‌توانید مجازی بخوانید.

امیر در سه شنبه، 10 بهمن 1396

سلام ، ایا برای دوره شبانه هم قانون 3 ترم مشروطی و اخراج وجود داره؟ یا فقط برای روزانه هست؟ ممنون

ادمین سیستم در جمعه، 13 بهمن 1396

برای هر دو دوره این قانون وجود دارد.

مهسا در سه شنبه، 10 بهمن 1396

سلام یه سوال : من 97 کنکور دارم میخواستم بدونم اگه خدااییی نکرده من شهریور پیش دانشگاهیو قبول نشم مثلا ی درسو نمیتونم برم دانشگاه؟؟؟

ادمین سیستم در جمعه، 13 بهمن 1396

سلام. خیر نمی‌توانید. تمامی دروس را تا اول مهر باید قبول شده باشید.

فاطمه در جمعه، 20 بهمن 1396

سلام خسته نباشید من نمیدونستم سوالمو از کی بپرسم گفتم اینجا بپرسم.من دانشجوی کارشناسی هستم و ترم مهر سال آینده ترم آخرم هست و درسم تموم میشه.آیا میتونم اردیبهشت توی کنکور ارشد97 شرکت کنم و در صورت قبولی از بهمن 97 بعد از ترم آخر کارشناسیم دوره ارشد رو شروع کنم؟(دانشگاه آزادی هستم).یا اینکه باید سال 98 کنکور بدم؟

محمد در یکشنبه، 22 بهمن 1396

با سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نرفتم میخواستم ببینم سال آینده میتوانم در کنور شرکت کنم و برای دانشگاه شبانه و آزاد از این طریق اقدام کنم یاخیر و ایننکه اگر نمیتوان ورودی مهر به آزاد بروم آیابرای ورودی بهمن سال آینده دانشگاه آزاد هم محرومم یا خیر؟؟ باتشکر

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام. طبق قوانین اگر دانشجویی به صورت روزانه در دانشگاهی قبول شود و نرود، تا دو سال از کنکور محروم می‌شود ولی برای اطلاعات بیشتر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

اسدی در دوشنبه، 23 بهمن 1396

سلام خسته نباشید،من لیسانس ادبیات محض از دانشگاه پیام نور دارم،و مدرکه موقتو تازه گرفتم،میخواستم بپرسم که من رشته ی دبیرستانم انسانیه سوالم اینه که می تونم در کنکور تجربی شرکت کنم یا باید مدرک دیپلم و پیش تجربی داشته باشم؟ قصدم هم از شرکت در کنکور تجربی اینه که بینایی سنجی قبول بشم،ایا اگه قبول شدم در اون رشته امکان هست با اینکه انسانی هستم دانشگاه منو واسه رشته ی بینایی سنجی قبول کنه؟ این موضوع بسیار مهمه واسه من لطفا جواب سوالامو بدید،ممنون😊

ندا در دوشنبه، 23 بهمن 1396

سلام اگر برای مقطع کارشناسی پیوسته دوره شبانه قبول شدیم . چون برای مقطع ارشد دوباره کنکور میگیرن . میشه که برای ارشد روزانه قبول شد ؟ یا به تبطع کارشناسی پیوسته ،،ارشد رو هم باید شبانه خوند؟؟

ندا در دوشنبه، 23 بهمن 1396

سلام اگر برای مقطع کارشناسی پیوسته دوره شبانه قبول شدیم . چون برای مقطع ارشد دوباره کنکور میگیرن . میشه که برای ارشد روزانه قبول شد ؟ یا به تبطع کارشناسی پیوسته ،،ارشد رو هم باید شبانه خوند؟؟

پری ناز در چهار شنبه، 25 بهمن 1396

سلام ببخشید هزینه تحصیل مجدد در دوره لیسانس چقد براهرشته البته متفاوته ولی خب کلیش چقده؟؟؟

افسانه در پنجشنبه، 26 بهمن 1396

سلام به دانشجوی روزانه تا چند ترم خوابگاه میدن؟

ناصر کرمی در سه شنبه، 08 اسفند 1396

سلام. موضوع خوابگاه در دانشگاه های مختلف متفاوت است و تقریبا هر دانشگاه سیستم خود را دارد.

ابراهیم در جمعه، 27 بهمن 1396

با عرض سلام میخواستم بدونم من دانشجوی شبانه ام ومیخوام در کنکور۹۷ شرکت کنم و تربیت معلم قبول شم آیا باید قبل دهم اسفند انصراف بدم یا نه اگه انصراف ندم برای ثبت نام تو تربیت معلم مشکلی پیش نمیاد

محمد در جمعه، 27 بهمن 1396

سلام عرض میکنم راستش یه سوال داشتم خدمتتون من رشتم عمرانه ویک سال کنکور دادم شبانه قبول شدم ونرفتم اما سال بعد روزانه قبول شدم والان مشغول تحصیل در ترم 2هستم ومیخوام در کنکور 97شرکت کنم البته بااین تفاوت که میخوام دیپلم مجدد بگیرم در رشته برق شرکت کنم وروزانه قبول بشم میخواستم بدونم میتونم روزانه بخونم تو رشته ودانشگاه دلخواهم واینکه درس های عمومی رو در دانشگاه فعلی خودم؟؟ م

عاطفه در جمعه، 04 اسفند 1396

سلام،وقتتون بخیر من پارسال دیپلم ریاضی گرفتم ولی از دوماه قبل از عید به رشته پرستاری علاقه مند شدم وتصمیم گرفتم کنکور تجربی بدم و رتبم شد 48000 و چیزی قبول نشدم . امسال از آذر شروع کردم به خوندم وتا الان زیست دوم و سوم خوندم (بدون کلاس و نه به صورت عالی) . الان تفکراتی اومده توی ذهنم و فکر میکنم که امسال هم چیزی قبول نمیشم و کنکور ریاضی بدم و بخونم واسه مهندسی کامپیوتر یا صنایع.ولی خب بازم میترسم که دوباره پشیمون بشم .به نظر شما بهترین تصمیم چیه؟

مهران در شنبه، 12 اسفند 1396

سلام ببخشید من وقتی دفترچه انتخاب رشته تجربی رو نگاه میکنم اصلا در قسمت دوره تحصیلی کنار کلمات روزانه، پردیس و ظرفیت مازاد، کلمه ی شبانه یا نوبت دوم رو نمیبینم؟ البته در رشته های علوم پزشکی. آیا واقعا این رشته ها دیگه شبانه ندارند؟

Nosin در دوشنبه، 14 اسفند 1396

هزینه ثابت روزانه چقدر است ؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 16 اسفند 1396

تحصیل به صورت روزانه رایگان است.

الي در چهار شنبه، 16 اسفند 1396

سلام من تكميل ظرفيت بهمن ٩٦ قبول شدم اما به دلايلي انصراف دادم ميخواستم بپرسم ميتونم كنكور ٩٧ شبانه شركت كنم يا نه ؟

ناصر کرمی در چهار شنبه، 16 اسفند 1396

سلام. بله شما اجازه دارید در کنکور ۹۶ شرکت کنید. تنها دانشجویانی که از رشته روزانه انصرفا بدهند برای کنکور مجدد منع خواهند شد.

پری در چهار شنبه، 01 فروردین 1397

سلام. ببخشیداگه من تو انتخابای دانشگاه، دانشگاه‌های روزانه تهرانو بزنم و در آخر دانشگاه روزانه شهرستان رو بزنم. و اگر در تهران قبول نشم و فقط شهرستان قبول شم و دیگه نخوام شهرستان برم از کنکور محروم میشم؟

ناصر کرمی در پنجشنبه، 16 فروردین 1397

با سلام. بله محروم خواهید شد.

Hooriye در دوشنبه، 06 فروردین 1397

سلام، من ۲سال در رشته مهندسی شیمی شبانه دارم میخونم، اگه بخوام دوباره کنکور بدم که روزانه قبول شم، میشه فقط عمومی ها رو خوب خوند و قبول شد؟

ناصر کرمی در پنجشنبه، 16 فروردین 1397

سلام خیر. دروس تخصصی تعیین کننده هستند.

آناهیتا در دوشنبه، 13 فروردین 1397

سلام . آیا اگر کسی با سوابق تحصیلی روزانه قبول شده باشه سال قبل و نرفته باشه، الان برای سال ۹۷ می تواند کنکور شرکت کند.

ناصر کرمی در پنجشنبه، 16 فروردین 1397

با سلام. بله هیچ مشکلی وجود ندارد.

علیرضا اقدم در چهار شنبه، 29 فروردین 1397

سلام اول اینکه پیجتون عالیه و حرف نداره. سوالم این بود ک حداقل رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری تبریز رشته ریاضی برا روزانه چند میتونه باشه ممنون.

Melika در جمعه، 31 فروردین 1397

سلام، اگر شهریه رو در نظر نگیریم من بهتره دانشگاه آزاد تهران برم یا نوبت دوم یا پردیس برای دکتری. نمیدونم تو‌ ایران به کدوم مدرک بهای بیشتری میدن تو‌بازار کار و تدریس و دانشگاه. سپاس.

ناصر کرمی در سه شنبه، 04 اردیبهشت 1397

نوبت دوم در اولویتتون باشه. بعد دانشگاه آزاد و در آخر پردیس. چون هر دو یکی هستند تقریبا. البته اگر میان آزاد و پردیس موندید باید یک بررسی دقیق‌تر بکنید.

xaniar در پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1397

سلام ببخشید میخواستم بدونم با توجه به اینکه برای آزمون دکترا یک آزمون دادیم و مجاز به انتخاب رشته شدم.آیا انتخاب رشته آزاد با سراسری یکی هست یا خیر؟ اگه جدا هست حداکثر برای هرکدام چند انتخاب داریم؟

ناصر کرمی در جمعه، 07 اردیبهشت 1397

سلام. شما حدود ۴۰ انتخاب دارید. توجه کنید که انتخاب‌های شما بسیار مهم هستند. رشته‌هایی که شانس قبولی بیشتری دارید را زودتر انتخاب کنید.

zahra در جمعه، 07 اردیبهشت 1397

سلام خسته نباشید عذر میخوام من یه سوال داشتم ازتون. فرمودید که دانشگاه شبانه با ورودی بهمن متفاوته من یه درس پاس نکرده دارم که باید دی ماه این درسو پاس کنم میتونم تو انتخاب رشته دانشگاهم پذیرش نیمسال دومو انتخاب کنم یا باید شبانه انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ناصر کرمی در شنبه، 08 اردیبهشت 1397

با سلام. لطفا مطلب تفاوت ورودی مهر و بهمن (https://rekita.ir/blog/post/38) را مطالعه کنید. ورودی بهمن به انتخاب شما نیست. برخی از رشته‌ها به این صورت است. برای درس پاس نشده، شما باید به آموزش دانشگاه مراجعه کنید و تقاضا کنید زودتر شما را فارغ‌التحصیل کنند.

بهمن در جمعه، 07 اردیبهشت 1397

سلام. من میخواهم شبانه دانشگاه علامه ارشد مشاوره بخوانم ایا مدرکم در کشورهای اروپای اعتبار دارد با وجود شبانه بودن ؟

ناصر کرمی در شنبه، 08 اردیبهشت 1397

سلام. بله اعتبار دارد. شبانه و روزانه هیچ تفاوتی در مدرک ندارند.

دنیا در چهار شنبه، 19 اردیبهشت 1397

سلام لطفا جواب منو بدید کسی که روزانه قبول شه منطقه3 هم باشه مثلا بره دانشگاه شهیدبهشتی تهران بازم باید خوابگاه پول بده؟یعنی چی؟هزینه کتاب که باماست هزینه خوابگاه هم بدیم؟

امیر بهبودی در یکشنبه، 20 خرداد 1397

سلام. بله هزینه کتابها و خوابگاه با شماست.

احسان در جمعه، 18 خرداد 1397

سلام حضور در کلاس های دانشگاه نوبت دوم آیا الزامی می باشد؟

ناصر کرمی در یکشنبه، 20 خرداد 1397

با سلام. بله. در صورت بیش از سه غیبت حذف میشوید.

دیدگاه خود را به ما منتقل کنید.